Fotosel Sorusu

talebe34

Üye
ustalarım makine üzerinde sensörlerin görmesi ile pistonu ileri geri hareket ettiren bir sistem var. ben burda sensörlerin yerine fotosel taktım ancak fotosel görmesine rağmen pistonu sensöre göre çok az bir gecikme ile ileri geri yapıyor buda sorun oluyor. benim anlayamadığım fotosel sensöre göre neden geç çıkış verip pistonu geç ileri geri yaptırıyor. yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

yüzeydeki yansıma sorun yaratıyor ola bilirmi. fotosel yansıyan ısıgın durumuna gore cevap veren bir cihaz. mat bir yüzey yada ışının kırılmasını engelleyen sebepler ola bilirmi. eger kullanılan yer tozlu ise o da ilerleyen dönemlerde sorun yaratır sana...

Son düzenleme:
sayın ustalarım öncelikle cevap yazdığınız için teşekkür ederim. fotosel "SICK" marka ve reflektörlü tiptir. fotoseli takip ettim. karşına reflektör geldiğinde üzerindeki lamba yanıyor. ancak sensöre göre geç çıkış verip pistonu geç ileri geri yaptırıyor.

fotoselin kontak açıp veya kapattıkdan sonra bekleme süresi olabilir ondandır muhtamelen

fotoselin kontak açıp veya kapattıkdan sonra bekleme süresi olabilir ondandır muhtamelen

ustam tam olarak ne demek istediğiniz anlayamadım. biraz açıklamanız mümkünmüdür ve bu bekleme süresini nasıl ortadan kaldırabilirim?

Bazı Sensör & fotosellerin üzerlerinden ayarlanabilen çıkış geciktirme özelliği vardır.

Bazı Sensör & fotosellerin üzerlerinden ayarlanabilen çıkış geciktirme özelliği vardır.

ustam üzerinde ayarı var ancak bu ayarınıda denedim o zaman fotoselin görüş mesafesi kısalıyor.

Zick kaliteli bir markadır.Fotosel geç çıkış veriyorsa algıladığı cisimdendir.

Fotoselin ürün kodunu yazabilirmisin...

Forum istatistikleri

Konular
128,396
Kullanıcılar
450,282
Son üye
emrekrtd11

Yeni konular

Geri