Güç analizörü ile ekipmanların tüketim takibi

Oguz51

Üye
Arkadaşlar merhaba kompresör egzos fan motorları iklimlendirme santralleri gibi ekipmanlara güç analizörü bağlayıp tüketim hesabı yapmak istiyorum ekipmanların kurulu güçleri mevcut fakat güç analizör seçiminde emin olmadığım durumlar var
Örneğin Ölçüm de CL-sınıfı 0.5 ve 1 mi olması gerekiyor. Ve primer akım değerini kurulu güce mi seçmek gerekiyor sekonder akım değerinin 1 yada 5 olması benim ölçümüm de neleri etkileyebilir. VA değerini neye göre seçmeliyiz hesabı nasıl yapılır cevaplarınız için teşekkür ederim

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Arkadaşlar merhaba kompresör egzos fan motorları iklimlendirme santralleri gibi ekipmanlara güç analizörü bağlayıp tüketim hesabı yapmak istiyorum ekipmanların kurulu güçleri mevcut fakat güç analizör seçiminde emin olmadığım durumlar var
Örneğin Ölçüm de CL-sınıfı 0.5 ve 1 mi olması gerekiyor. Ve primer akım değerini kurulu güce mi seçmek gerekiyor sekonder akım değerinin 1 yada 5 olması benim ölçümüm de neleri etkileyebilir. VA değerini neye göre seçmeliyiz hesabı nasıl yapılır cevaplarınız için teşekkür ederim
Güç analizörü yerine süzme sayaç bağlamanız daha pratik olmaz mı ? Sonuçta analizör de bağlasanız her elemanın ayrı ayrı tüketimini göremiyeceksiniz büyük ihtimal.

Güç analizörü yerine süzme sayaç bağlamanız daha pratik olmaz mı ? Sonuçta analizör de bağlasanız her elemanın ayrı ayrı tüketimini göremiyeceksiniz büyük ihtimal.
Mevcut dağıtım panolarında güç analizörleri zaten mevcut. Fakat ben ekipmanları bağımsız olarak takip etmek istediğim için ayırmak istedim. Yani her egzos fanı için yada her iklimlendirme santrali için ayrı ayrı kurmayı düşünüyorum. Sayaç bağlamayı düşündüm fakat sayaçlarda bağlamış olduğumuz akım trafolarının çevrim oranını nasıl seçebileceğimiz hakkında bilgim olmadığı için analizör üzerinde yoğunlaşmak istedim.
Mevcut bir bina yönetim sistemi var ve almış olduğum güç analizörlerindeki verileri ilerleyen zamanlarda bu sisteme alma durumunu da göz önünde bulundurarak analizör tercih ettim

cl 0.5 veya 1 olması sizin ne kadar hassas bir ölçüm görmek istemenizle ilgilidir.Fatura kesilirken göz önüne alındığı için sayaçlarda 0.5 olması gerekiyor. siz de 0.5 olarak kullanabilirsiniz. primer akımını, primerden geçecek anma akımına göre belirlemelisiniz. sekonder akımını, akım trafoları ile ölçü aleti arasındaki mesafe uzun olduğu durumlarda 1A olarak tercih etmek gerekir.VA değeri akım trafosunun gücünü belirtir. Sekonderine bağlayacağınız cihaz,kablo vs güçlerini toplayarak bulabilirsiniz.10 15 VA yeterli olur genelde

konudan anladığım kadarıyla henüz sayaç neyi ölçer bilmiyoruz hiç birimiz .
analizatörlerde var zaten toplam tüketim var aliteli bir analizatör kullanırsanız ayrı ayrıda okursunuz bişi yapmanıza gerek yok .

Son düzenleme:
konudan anladığım kadarıyla henüz sayaç neyi ölçer bilmiyoruz hiç birimiz
Sayaç tüketim ölçmüyor mu servet baba . Zaten arkadaşın talebi de bu yönde . Biz mi bir ayrıntıyı atlıyoruz yoksa sen bizim bilmediğimiz gizli bilgilere mi maliksin ?

sayaç ölçmez bişi adı üzerinde sayar . sayaç. biz ne istiyoruz saymak . değilmi. ozaman napmamız lazım 2 şey
1 sayaç tamak
2- üzerinde sayaç olan bir analizatör eipman ölçü aleti ne ise ondan takmak lazım .

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,978
Son üye
food_eng_1952

Yeni konular

Geri