Güneş panel yapımı

Dostum ,

Yukarıda belirttiğin özelliklerde hücre adetini 50 adet okuyorum. Doğru mudur? Eğer doğru ise 50 hücrenin hepsini kullandıysan 27 volt alman normal. Normal uygulamalarda 18 volt panellerde 36 hücre 36 volt panellerde 72 hücre olmalıdır.

Panel uygulamanızda kaç hücre kullandınız?
50 hucre kullandim ama sistemim 12 volt uzerine kurulu diger 3 panel 130 watlik buda 147 wat ama voltu yuksek geldi digerleri 20 ile 22 volt arasi

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
50 hücre fazla. :( 36 hücre kullanmalıydınız.

Bu arada panel uygulamanızı nasıl yaptınız resimler varsa iletiye ekleyebilirmisiniz.

kolay gelsin.

Bu sekilde 50 tane hucreyi birlestirdim ama tekrar sokemem silikonladim iki cam arasina

Ekli dosyalar

• 1412003197197.jpg
    1412003197197.jpg
    61.9 KB · Görüntüleme: 11
Dostum ,

Yukarıda belirttiğin özelliklerde hücre adetini 50 adet okuyorum. Doğru mudur? Eğer doğru ise 50 hücrenin hepsini kullandıysan 27 volt alman normal. Normal uygulamalarda 18 volt panellerde 36 hücre 36 volt panellerde 72 hücre olmalıdır.

Panel uygulamanızda kaç hücre kullandınız?
Nasil dusurecegiz nasil bir yol izlenmeli ustad acmaya kalksam kirilir

Panel açılamıyorsa yapılacak tek şey çıkış voltajını uygun voltaja düşürmektir.

bunun için step down regülatörlerden kullanmanızı önerebilirim. ben çinden bir ürün getiriyorum belki sizde böyle bir ürün getirtip kullanabilirsiniz ama sistemde nasıl davranır bilemiyorum. sadece tek panel olsaydı belki sorun çıkmazdı ancak birden fazla paneli paralel bağlandığında nasıl olur bilemiyorum.

aldığım ürün 7-36 volt arasında voltajı alıp 0 - 30 volta düşürüyor.Ancak düşük voltajı yükseltmiyor. Yüksek voltajı düşürüyor. Araya böyle bir kart takılıp güç dönüştürülebilir.

Paneli imal ederken hücreleri de mi silikonla yapıştırdınız ? Bende panel imali yapmayı düşünüyorum ancak ultraviole ve ısıdan etkilenmeyen bir malzeme arıyorum.

kolay gelsin.

Son düzenleme:
Panel açılamıyorsa yapılacak tek şey çıkış voltajını uygun voltaja düşürmektir.

bunun için step down regülatörlerden kullanmanızı önerebilirim. ben çinden bir ürün getiriyorum belki sizde böyle bir ürün getirtip kullanabilirsiniz ama sistemde nasıl davranır bilemiyorum. sadece tek panel olsaydı belki sorun çıkmazdı ancak birden fazla paneli paralel bağlandığında nasıl olur bilemiyorum.

aldığım ürün 7-36 volt arasında voltajı alıp 0 - 30 volta düşürüyor.Ancak düşük voltajı yükseltmiyor. Yüksek voltajı düşürüyor. Araya böyle bir kart takılıp güç dönüştürülebilir.

Paneli imal ederken hücreleri de mi silikonla yapıştırdınız ? Bende hücre imali yapmayı düşünüyorum ancak ultraviole ve ısıdan etkilenmeyen bir malzeme arıyorum.

kolay gelsin.
Silikonla hucreleri yapistirmadim ama kenarda 1 veya ikisine denk gelmistir oyuzden cekince hepsini cekerse o kotu

Telefonunuz varsa viberden yada whatsuptan konusalim ustad

viber ve whatsup maalesef yok akıllı telefonum yok. :(

şu an hastanedeyim pek uygun bir ortam değil şimdilik buradan iletişim kurarsak iyi olur bir kaç gün sonra müsait olabilirim. O zaman memnuniyetler görüşebiliriz.

viber ve whatsup maalesef yok akıllı telefonum yok. :(

şu an hastanedeyim pek uygun bir ortam değil şimdilik buradan iletişim kurarsak iyi olur bir kaç gün sonra müsait olabilirim. O zaman memnuniyetler görüşebiliriz.
Hocam potansiyometre bglasak isimizi gormez mi acaba

Forum istatistikleri

Konular
128,271
Kullanıcılar
450,098
Son üye
akaremir31
Geri