Gemo Ürünleri ile İlgili Sorunlar Buraya !!!

Arkadaşlar,
Gemo'da ayarlanabilir 4-20ma çıkışı alabilirmiyiz. Örnek olarak Gemo ile SSR roleyi sürmek için plc den 4-20 ma'e ihtiyacım var.

Merhaba,

AR2 serisi cihazlarda analog çıkış bulunmuyor.
Bu tür ihtiyaçlar için ana cihazla haberleşebilen modüler çözümler sunmayı düşünüyoruz.

İyi Çalışmalar,

Okan Gürbüzoğlu
GEMO
GEMO Elektronik Ltd. Sti.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Okan Bey;
Her sene olduğu gibi 2010'da otomasyon fuarında standınıza kısmetse uğrayacağım. Çalışmlarınıza başarılar.

Gemo akıllı röle /plc lerde önceden yazmış oldugumuz programı içinden niye alamıyoruz yada ben almasını mı bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

Gemo akıllı röle /plc lerde önceden yazmış oldugumuz programı içinden niye alamıyoruz yada ben almasını mı bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

Merhaba,

Ürünlerimizde program çağırma özelliği maalesef yok.
Cihaza yüklenmiş programı göremiyorsunuz.

İlerki versiyonlarda kullanıcı isterse yazdığı programı geri çağrılabilir hale getirebilecek ve bu özellik şifre korumalı olacak.

İyi Çalışmalar,

Okan Gürbüzoğlu
GEMO

Okan Bey;
Her sene olduğu gibi 2010'da otomasyon fuarında standınıza kısmetse uğrayacağım. Çalışmlarınıza başarılar.

Ertuğ Bey, merhaba,

Bir kaç yeni cihazı fuara yetiştirmeyi umuyoruz.
Standımızda yeni ürünlerle ilgili bilgiler alabilirsiniz.

Fuarda görüşmek üzere...

Okan Gürbüzoğlu
GEMO

Gemo dünyaya açılmak istiyorsa CodeSys gibi bir yazılım desteği altında programlanabilmesi gerek, artık dünyada kullanıcılar tek bir software kullanarak farklı markalara ait PLC'leri de programlamak istiyolar ve bu da yapılıyor artık, GEMO bu çalışmaların ve hedeflerin neresinde acaba?
CodeSysyi destekleyen PLC ve otomasyon firmaları listeye dikkat ediniz!!

Gemo dünyaya açılmak istiyorsa CodeSys gibi bir yazılım desteği altında programlanabilmesi gerek, artık dünyada kullanıcılar tek bir software kullanarak farklı markalara ait PLC'leri de programlamak istiyolar ve bu da yapılıyor artık, GEMO bu çalışmaların ve hedeflerin neresinde acaba?
CodeSysyi destekleyen PLC ve otomasyon firmaları listeye dikkat ediniz!

Merhaba,

Görüşlerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz.
Tavsiyelerinizi değerlendireceğiz.

İyi Çalışmalar,
Okan Gürbüzoğlu
GEMO

merhaba arkadaşlar,
Ben PLC ye yeni başlamış olan biriyim GEMO yu tercih ettim hem fiyatı hemde yapacağım işe uygunluğu sebebiyle. Bir garaj kapısı tasarlıyorum uzaktan kumandalı.Programı yazdım fakat hatalar olabilir birde elimde malzemeler var fakat bağlantı yani uygulama konusunda eksikliklerim var bu konuda bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum.

Proje: start butonuna( uzaktan kumanda) basıldığı zaman 3faz asenkron motor çalışacak ve geri sınır anahtarına dokununca duracak. 15 saniye sonra kapı kendiliğinden kapanacak. Bu arada emniyet için kapı arasında sensör olacak arada cisim olduğunu algılayacak ve kapı kapanırken bir cisim algılanırsa kapı açma yönünde çalışacak tekrar. birde garaj içinde aydınlatma olacak kapı açıkken ve kapı kapandıktan 10sn sonrasına kadar ışık asla sönmeyecek.

Yardım eden herkese şimdiden teşekkür ederim.

İyi günler Okan bey,
Ben gemo AR2-A' ya sahibim ve bununla garaj kapısı tasarlıyorum tez olarak bağlantılarla ilgili blgi almak istiyorum. 220Vlt ile besliyorum PLC mi Faat 18Volt DC supply out çıkışı ne işe yaramakta bunu bilmiyorum logonun giriş çıkışlarını inceledim fakat onda böyle bir çıkış olmadığı için bağlantı kuramadım yrdımcı olursanız sevinirim

İyi günler Okan bey,
Ben gemo AR2-A' ya sahibim ve bununla garaj kapısı tasarlıyorum tez olarak bağlantılarla ilgili blgi almak istiyorum. 220Vlt ile besliyorum PLC mi Faat 18Volt DC supply out çıkışı ne işe yaramakta bunu bilmiyorum logonun giriş çıkışlarını inceledim fakat onda böyle bir çıkış olmadığı için bağlantı kuramadım yrdımcı olursanız sevinirim

Sevgili pygmalion,18 Volt DC supply out çıkışını input giriş voltajı olarak kullanabilirsin. Yani hem harici besleme ile inputları besleyebilirsin, hemde 18 Volt DC çıkışını kullanabiirsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,470
Kullanıcılar
450,412
Son üye
mim.hefe

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri