GSD File Bulunamıyor

calyon

Üye
Merhaba arkadaşlar elimde CPU313c order no:[FONT=arial, sans-serif]6ES7313-[/FONT]5BG04[FONT=arial, sans-serif]-[/FONT]0AB0 V3.3.8 var ancak tüm aramalarıma rağmen gsd file ını bulamadım ve tanıtamadım bu cpu yu eğer bu konuda tavsiye veya yardım edebilecek biri varsa şimdiden teşekkürler.[h=3][/h]

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Hardwaremi yükleyemedin, hardware kataloğunu güncelle tekrar dene, bu ürün katalogda bulunuyormu.

denemdim ama maalesef yine olmadı

arkadaşım bildiğim kadarıyla 313C cpu kompakt tip cpu dur. 2 DP değil ise yani tek haberleşme portu var ise profibus sistemine bağlaman için cp345 modülünü eklemen lazım cp345 in GSD dosyası var. Haberleşmede tecrübeli arkadaşlar yanlışım varsa düzeltsin, başka GSD dosyalarını ihtiyacın olursa ACRO Welkom adresinden indirebilirsin.

kolay gelsin...

Elindeki sımatıc manager programının versiyonu nedir. Ben biraz önce baktım senin cpu görünüyor.

arkadaşım bildiğim kadarıyla 313C cpu kompakt tip cpu dur. 2 DP değil ise yani tek haberleşme portu var ise profibus sistemine bağlaman için cp345 modülünü eklemen lazım cp345 in GSD dosyası var. Haberleşmede tecrübeli arkadaşlar yanlışım varsa düzeltsin, başka GSD dosyalarını ihtiyacın olursa ACRO Welkom adresinden indirebilirsin.

kolay gelsin...
profibus ile haberleşmeyecek mpi kablosu ile haberleşek sistem

Hardvare de 3.3 Versiyonu varsa 3.3 olarak kullanmalısın yoksa Katoloğu güncellemelisin.

kolay gelsin...
profibus ile degil mpı ile haberleşecem ben

Forum istatistikleri

Konular
128,195
Kullanıcılar
449,971
Son üye
umutcelik

Yeni konular

Geri