Hp Pavilion Dv6000 Batarya

guronline

Üye
merhabalar;
soz konusu laptobumun bataryasi artik hic pc yi acmaz oldu.. ben hucrelerin ömrünü bitirdigini zannederek bataryanin icini actim.. fakat hic bir hucre bozuk degil ve tam anlamiyla sarj alip desarj olabiliyor..
benim anladigim kadari ile hucreleri kontrol eden kontrol karti belirli bir sarj sayisindan sonra pili otomatik olarak bos gosteriyor.. bunun ispati ise (kendimce) batterybar programindan kontrol ettigim veriler...

burada batarya yipranmasi denilen deger %92 civarinda ve toplamda 55 wh lik bataryamin su andaki tam sarjli kapasitesini 4 wh olarak gosteriyor.

hucreleri yenisi ile degistirdigim denemelerde ve hucresiz sadece pillerin kontrol kartini pc ye bagladigim da sonuc ayni sekilde ve degismiyor...

benim size sorum;
bu kartin uzerinde bir eeprom var demekki ve benim bunu resetlemem lazim.. fakat board uzerinde bir eproma da rastlayamadim... bu konu uzerinde calismasi olan biri varsa tecrubelerini paylasabilir mi ?
tesekkur ederim...

batarya ömür olrak son kademeye kadar gelmiş gözküyo değerlere bakınca maalesef bununla ilgili calışma pek piyasada yok en basit yolu yenisini edinmek

Forum istatistikleri

Konular
128,399
Kullanıcılar
450,290
Son üye
Lowery

Yeni konular

Geri