Kaçak Akım Rölesi Seçimi

senin sigortan 40a yanlış görmediysem slm
evet 40a yaziyor bu ne anlama geliyor

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
https://i.kontrolkalemi.com/1/txfuf.jpg
otomatların resmi
1. sigorta b10 , 2. sigorta b10 , 3. sigorta c32 , 4. sigorta b25 , 5. sigorta b14 veya 16 tam göremedim

birde bu sigortalardaki c,b ibareleri ne anlama geliyor
c olan gecikmeli keser b olan daha kısa sürede keser gerilimi bizim sayaçtaki de c40a idi yandı b40a ile değiştirdim bir topraklama çektik sorunlar bitmiyor şimdide çamaşır makinasının fişini takınca kar atıyor ara sıra .şofben kullanmasam yapacağımı biliyorum ama elim kolum bağlı.

c olan gecikmeli keser b olan daha kısa sürede keser gerilimi
bizim sayaçtaki de c40a idi yandı b40a ile değiştirdim bir topraklama çektik sorunlar bitmiyor şimdide çamaşır makinasının fişini takınca kar atıyor ara sıra şofben kullanmasam yapacağımı biliyorum ama elim kolum bağlı
bu nasil tesisat yapmislar her tarafi sorunlarla dolu 7 sene once tasindik tesisati bu sekilde aldik ilk gunler mavi c32 a olan sigorta 25 a idi sigortalar atiyordu 32 a taktirinda sorun olmadi benim topraklama ilede sorun var sanirim sifirlamami bilemiyorum simdi k.a.r alip taktirmiyada korkuyorum

takılacak kaçak akım rolesi bellidir daire içi 1x40 30ma daire dışı elektrik saatini oraya takılanda 1x40 300 ma dir bundan başkası degildir isterseniz 2 side mevcuttur temin edebilirim.

bu nasil tesisat yapmislar her tarafi sorunlarla dolu 7 sene once tasindik tesisati bu sekilde aldik ilk gunler mavi c32 a olan sigorta 25 a idi sigortalar atiyordu 32 a taktirinda sorun olmadi benim topraklama ilede sorun var sanirim sifirlamami bilemiyorum simdi k.a.r alip taktirmiyada korkuyorum
eger topraklaman yoksa zaten kaçak akım rolesi tutmaz hiç bir şekilde ama yinede istersen ürünleri temin edebilirim

eger topraklaman yoksa zaten kaçak akım rolesi tutmaz hiç bir şekilde ama yinede istersen ürünleri temin edebilirim
topraklama olmasada role çalışır.ama topraklamayla daha iyi koruma yapar slm

topraklama olmasada role çalışır.ama topraklamayla daha iyi koruma yapar slm
zaten benim bir amacimda tesisatta topraklama varmi yokmu yoksa sifirlamami var onu ogrenmek bir digeride elektrik carpmalarina karsi kendimizi korumak kaca akim rolesi alip

zaten benim bir amacimda tesisatta topraklama varmi yokmu yoksa sifirlamami var onu ogrenmek bir digeride elektrik carpmalarina karsi kendimizi korumak kaca akim rolesi alip
karolesi takarak kafandaki bir çok soruya cevap bulabilirsin slm

Forum istatistikleri

Konular
128,330
Kullanıcılar
450,172
Son üye
ismailgurel39

Yeni konular

Geri