Kaçak Akım Rolesi Atiyor Acill yardim

Evet sayın uzman atmaz lakin rezistansın gövdesinden mi? yoksa başka nedenden mi? olduğu ortaya çıkar. Saygılar.

Evet sayın uzman atmaz lakin rezistansın gövdesinden mi? yoksa başka nedenden mi? olduğu ortaya çıkar. Saygılar.

Cihazın fişini Topraksız prize takarak kaçak akımın toprağa akmasını engellemiş oluyorsunuz bu metodla hiç birşey anlamanız mümkün değil. Bildiğiniz üzere kaçak akım rölesi kaçakta, sigorta ise kısadevre ve aşırı akımda atar.
Rezistansı gövdeden ayırıp topraktanda izole edecek şekilde bağlayıp çalıştırırsanız. Kaçağın rezistanstandan kaynaklanıp kaynaklanmadığına emin olursunuz.

Son düzenleme:
Toprağı iptal ederek bagladigimda atmadı ama bu bekleme süresi ile dwgisiyor. Bazen 10 dakikada bazen de 15 dakikada atıyor. Belki okadar beklememisimdir. Fırının fabrikasıyla konustum. Benim takmış olduğum rezistans orjinal olmadığı için Kar atiyormus. Orjinalini yolluyorlar. Bunu mantığım almıyor. Üzerinden çıkan 1200 luk ben 1350 lik bağladım bundan birşey olurmu ? Olmaz diye düşünüyordum, ama kar atiyor ışte :))umarım rezistansdandir gelsin de bi takiyim sonucu bildiricem insallah. Ya bide birsey sormak istiyorum size , işi ayarını yaptığımız termostat böyle bir sıkıntı yaratirmi, birkez de şöyle denk geldi sıcaklık seti 250 deredeyken ben acaba kaç derece olmuş diye düğmeyi cevirdigimde tam sıcaklığa geldiğinde termostatin açtığı sırada yine KAR attı :)

Eğer rezistans arızalı değilse KAR atmaz!Kaçak akım sigorta değildir yüksek amperde atsın! Kaçak akım faz veya nötr de toprağa temas olduğunda atar!Siz rezistans ı takarken soketleri sanırım olması gereken noktada bağlayamadınız! Bu nedenle rezistans ısındığında gövdeye nötr veya faz temas ediyor!Topraksız prize bağlandığınızda gövdeye kontrol kalemiyle bakınız gövdede elektrik var mı?Yoksa fişi ters çevirip prize takıp yine kontrol kalemiyle bakınız ama dikkatli olun!Isı ayar termostadını çevirdiğinizde sorun olduysa termostadın bağlantılarını kontrol ediniz

benzer bir sorun ile bende karşılaştım.bosch fırınımı ambalaşından kendim söktüm fişe taktığımda k.a.r. attırdı.fırını düğmelerinden açık konuma getirdim.ovametre ile fişin faz-toprak-nötr-toprak arasını ohmajını ölcüğümde direnç okudum.sebenini araştırırken şunu gördüm.fırın rezistanslarının terminallerine ısıyı yalıtmak için kullanılan beyaz izocam gibi asıl adını bilmediğim yün gibi birşeyin terminallere değdiğini gördüm.terminallerden ayırdım direnç kayboldu fişe taktığımdada kaçak atmadı.yalıtkan malzemeyi fiş takılıyken rezistans terminallerine değdirdiğimde kaçak attı.galiba bu yalıtkan malzeme ısıyı gördükce direnci düşüyor herhalde.5 sene oldu hala çalışıyor bir sıkıntı yok.

benzer bir sorun ile bende karşılaştım.bosch fırınımı ambalaşından kendim söktüm fişe taktığımda k.a.r. attırdı.fırını düğmelerinden açık konuma getirdim.ovametre ile fişin faz-toprak-nötr-toprak arasını ohmajını ölcüğümde direnç okudum.sebenini araştırırken şunu gördüm.fırın rezistanslarının terminallerine ısıyı yalıtmak için kullanılan beyaz izocam gibi asıl adını bilmediğim yün gibi birşeyin terminallere değdiğini gördüm.terminallerden ayırdım direnç kayboldu fişe taktığımdada kaçak atmadı.yalıtkan malzemeyi fiş takılıyken rezistans terminallerine değdirdiğimde kaçak attı.galiba bu yalıtkan malzeme ısıyı gördükce direnci düşüyor herhalde.5 sene oldu hala çalışıyor bir sıkıntı yok.
Terminalden kastınız nedir anlayamadım rezistans bağlantı uclarimi ?

Forum istatistikleri

Konular
128,239
Kullanıcılar
450,048
Son üye
guney oral

Yeni konular

Geri