Kamera İle Yaka Kartı Okuma

bieboys

Üye
5 metre uzaklıktan bir kişinin üzerindeki yaka kartı hareket halindeyken nasıl bir güvenlik kamerasıyla okunur.

Bu soruyu bir arkadasıma bir yerde sormuşlar oda bana sordu bende forumda yazarım belki cevap yazan olur dedim.Cevap yazan ve yardımcı olan herkeze şimdiden teşekkürler.

dostum cok kalıtelı olmasına gerek yok cunku olay kamerada deıl lens dedır çünkü öyle lensler varkı 2 metre uzunlugunda 100 metreden kirpikleri sayarsın :):) zaten turkıyedekı cogu kameranın adı ıstege gore koyuluyo adamın bırı bı kamera uretıyo ondan sonra panavise camlux ustune etıket yapıstırıyo :):) filan filan marifet lens De :)

Son düzenleme:
bildiğin bir marka model varmı,bizi yönlendire bileceğin

Megapixel bir kamera ve uygun bir lens ile 5M uzaklıktan okunabilir.

valla dostum ozel olarak lens almadıgım ıcın yanlıs bılgı vermek ıstemem genelınde kameralarda 3.5 mm yada 4 mm standart lens kullanıyorm malesef .... guvenlık sıstemı kuran kısılerle reelde temas kurarsan yardımcı olurlar bı kac yerden fıyat al fıyatlarda fark yasarsın :):)

5 metre uzaklıktan bir kişinin üzerindeki yaka kartı hareket halindeyken nasıl bir güvenlik kamerasıyla okunur.

Bu soruyu bir arkadasıma bir yerde sormuşlar oda bana sordu bende forumda yazarım belki cevap yazan olur dedim.Cevap yazan ve yardımcı olan herkeze şimdiden teşekkürler.

kamera'dan ziyade kullanacgın yazılım daha önemli yazılımla yapacagın değişikle bu işllemi yaparsın fakat 100% verim alabileceğini sanmıyorum .mesela örnek müzelerde obje koruma yapılır objeler isaretlenir ve o görüntüde eksilen bir obje olursa kamera alarm sistemini devreye sokar gibi senaryolar uygulanabilir.

lens açısı hesaplama formülü:KAMERA MONTAJ MESAFESİ * 4,8 / GÖZETLENECEK BÖLGENİN METRAJI
mesela 7,5 metre*4,8/10 metre yazarsak çıkan sonuç 3,6 dır,4 mm lik lens koyulmalıdır değerli arkadaşım

ama yaka kartı sabit olamayacağı için speed dome hariç yani elle zoomlama hariç görebilmen çok zor tabi deneme amaçlı 6-60 mm motor lens tak bi tane 600 tvl kameraya dene

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sn.bieboys,istediğiniz mesafeden yakakartını okumak için 16 mm den daha büyük bir lens gerekiyor.16-60 mm varifocal Autoiris Lens kullanmanız gerekir.Lensi uygun odak uzaklığına ayarlarsınız.Ama kart okuyacağınız personelin bir turnike veya dar bir geçiş koridoruna yönlendirilmeleri gerekir.En mühim yeri burasıdır.Kartların okunabilmesi için lensin odaklandığı bölgeden geçirilmeleri gerekir.Bunu yapamayacaksanız,speed dome kamera kullanmanız şarttır.Kamera görüş sahasından geçenlerin yaka kartlarına kumanda başındaki görevli pan,tilt ve zoom yaparak kartı görüntüleyebilir.Daha konforlu ve pahalı yöntemi ise yazılımı uygun kameralardan kullanmanızdır.

40.000€ ,luk sistemden 5.000€,luk sisteme kadar hepsini gördüm ama tam anlamıyla sağlıklı çalışanını görmedim,
hareket halinde bu iş çok problemli olur,
ortam ışığı,görüş açısı vs.....çok önemli....

Forum istatistikleri

Konular
128,317
Kullanıcılar
450,151
Son üye
YunusTuncel

Yeni konular

Geri