Kendim Axial Flux Motor tasarlamak istiyorum

erenren

Üye
Kendim Axial Flux Motor tasarlamak istiyorum hali hazırda yaptığım çalışan bir prototip var ama istediğim gibi değerler alamıyorum bana sargı sayısı, tel kalınlığı, mıknatıs sayısı, mıknatıs kalınlığı ve gauss değerleri gibi etkilerin motorun tork ve devir sayısında neleri ne şekilde etkilediği hakkında bilgi verebilecek mümkünse formüllü bir şekilde (fizik lisans öğrencisiyim) veya bir kitap önerebilecek dostlar arıyorum teşekkür ederim <3

Motordan beklentim 1600 rpm de 30Nm tork üretebilsin yeterli.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Önerebileceğim kaynaklar:

Kitap: "Axial Flux Permanent Magnet Brushless Machines
Ayrıca, IEEE Transactions on Energy Conversion ve IEEE Transactions on Industrial Electronics gibi dergilerde yayınlanan makaleler de bu konuda güvenilir bilgiler içerir.

Diğer dökümanları ekledim
Kolay gelsin

Ekli dosyalar

• Analytic_Calc__Axial_Flux_Kurronen2007.pdf
    278.3 KB · Görüntüleme: 3
Son düzenleme:
Önerebileceğim kaynaklar:

Kitap: "Axial Flux Permanent Magnet Brushless Machines
Ayrıca, IEEE Transactions on Energy Conversion ve IEEE Transactions on Industrial Electronics gibi dergilerde yayınlanan makaleler de bu konuda güvenilir bilgiler içerir.

Diğer dökümanları ekledim
Kolay gelsin

Çok teşekkür ederim

Forum istatistikleri

Konular
128,250
Kullanıcılar
450,064
Son üye
4r4wn

Yeni konular

Geri