Kesit, gerilim, akım ve sigorta hesabı

archiven

Üye
merhabalar hocalarım, herkese hayırlı ramazanlar dilerim kafamı kurcalayan şu 3 hesabın formülünü nasıl bulabilirim yardımcı olabilir misiniz 250 MT kablo çekeceğim bakır gerilim ne kadar düşer bilmiyorum 200 MT alüminyum kablo çekeceğim gerilim ne kadar düşer bilmiyorum akım, gerilim,kesit ve sigorta hesabı nasıl yapabilirim ?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
güzel insan, ben de en az senin kadar bilmiyordum ve hala da bilmiyorum. ama forumumuzda güzel bir arkadaşımızın yaptığı bir program var. nerdeyse bütün sorularıma cevap veriyor umarım senin de sorularını cevaplar. teşekkürler @ikayserili ustamızın elektronik paket programı indir ve kullan.
https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/elektronik-paket-programı.54898/page-15
teşekkür ederim, buradaki hesaplar farklı hesaplardır ve ben formülünü öğrenmek istiyorum ki ihtiyaç hâlinde telefon üzerinden yapabileyim. bilgisayar bul et zor iş :)

Bilgiler burada.Kolay gelsin.

Ekli dosyalar

• GERDÜŞ FORMÜLLER 3.pdf
    256 KB · Görüntüleme: 6
  • GERDÜŞ FORMÜLLER 5.jpg
    GERDÜŞ FORMÜLLER 5.jpg
    100.7 KB · Görüntüleme: 15
  • GERDÜŞ. FORMÜLLER 1.jpg
    GERDÜŞ. FORMÜLLER 1.jpg
    76 KB · Görüntüleme: 14
  • GERDÜŞ. SINIRLARI.pdf
    64.7 KB · Görüntüleme: 4