Koşu bantları için otomatik yağlama sistemi .

Merhaba arkadaşlar . Genellikle spor sektörü olmak üzere şahıs şirketi olan home office çalışan bir elektronikçiyim . Bir salonun yaklaşık 15 adet koşu bandı için benden belirli saatlerde yağlama yapacak otomatik bir sistem talep etti. bende yapılabileceğini ve piyasa araştırması yapacağımı söyledim . bu cnc yağlama haznelerine benzer bir şey var aklımda ama bu hazır hazneler çok fazla pahalı bana gereken çok güçlü bir pompa değil haftada 1 ya da 2 kez max 30 saniye incecik bir hortumla yağlama yapacak bir sistemden bahsediyorum. bana bu tarz bir yağ haznesi yağ pompası tavsiyesi olan arkadaşlar varsa sevinirim. haftalık programlanabilir bir zaman rölesiyle devreyi halledicem bu konuda uygun fiyatlı bir zaman röles tavsiyeside alabilirim . teşekkürler .

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Bende de koşu bandı var. Devamlı yağlama sorun.
Yağlama sistemi nasıl olur, ne yapılır, merak etmekteyim.
Zaman ayarlı otomatik oda spreyleri var. sistem için belki başka bir türü olabilir.
Konuyu takipteyim.
Yanıt için, Teşekkürler

Yağlama için LPG Enjektörünü (Nozul ile birlikte) kullanabilirsiniz..
Zaman yerine koşu bandının dönme miktarını baz alarak yaparsanız daha doğru olr sanırım, hepsi aynı sıklıkta kullanılmadığından bu yöntem daha doğru olur.
Ayrıca zaman/peryod arttıkça bu sistemlerde görülen yanlış tetikleme veya tetiklememe problemi de ortadan kalkar.
Kolay gelsin.

Yağlama için LPG Enjektörünü (Nozul ile birlikte) kullanabilirsiniz..
Zaman yerine koşu bandının dönme miktarını baz alarak yaparsanız daha doğru olr sanırım, hepsi aynı sıklıkta kullanılmadığından bu yöntem daha doğru olur.
Ayrıca zaman/peryod arttıkça bu sistemlerde görülen yanlış tetikleme veya tetiklememe problemi de ortadan kalkar.
Kolay gelsin.
Ben akvaryum pomoası gibi 12v basit bir pompa ile düşünmüştüm lpg enjektörünü nette biraz araştırdım biraz maliyetli olacak gibi ve hakkında pek bir bilgim yok açıkcası:) evet dediğiniz yol daha mantıklı koşu bandı hızını okuyan sensörden sinyal alarak bir devre çalıştırılabilir ama çok aktif bir spor salonu o yüzden haftada 30 saniye yağlama yapacağını düşündüğümüzde zaman rölesi kullanmak gayet sağlıklı olacak her gün sabahtan akşama kadar üzerinden sporcu eksik olmuyor. teşekkür ederim ilginiz için.

Bu site otomatik yağlama sistemi varmış arayıp sorarsın.
otomatik-yaglama-bg.gif

anladım hocam ama kafama şu takıldı . bu lpg enjektörü anladığım kadarıyla valf gibi çalışıyor bobine enerji uygulandığında yolu açıyor . peki yağ haznesinden emişi nasıl yapacak ? videoda takılı olan hortumda belli bir basınç var o yüzden suyu püskürtüyor ama benim yaptığım sistemde basınç yok emiş yapıp basabilen bi sistem gerekli .

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,194
Kullanıcılar
449,970
Son üye
Liliane

Yeni konular

Geri