kompanzasyon

ilker_

Üye
reaktif den girmiş panoda arızalı kondansatörleri bulup değiştirdim fakat hala cosfi lerd üşükler var bunun sebebi ne olabilir sizce

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
reaktif den girmiş panoda arızalı kondansatörleri bulup değiştirdim fakat hala cosfi lerd üşükler var bunun sebebi ne olabilir sizce

Kardes boyle bi soruya cevap bulamazsin.sistem ne sistemi ondan bahset.ne zamandir cezaya giriyor.olculen degerler ne.sistemde bi degisiklik yaptin mi.rgkr ne marka stabil calisiyormu.sistemin toplam gucu ne kompanzasyonun gucu ne.kademeli kondansatorlerin gucleri ne vs vs bu sorular uzar gider.

toplam gucunu ve toplam kac kvar kondansatorun oldugunu bılmelısın bellkı yetmıyor sna kondansator bozuk olanları degıstırdıysen bırde kontaktorlerını kontrol et

Sıkıntıyı çözdüğünü düşünüyorsan ilk önce bir kompanzasyon takip çizelgesi bilgisayarına yükleyip günlük sayaç okuyarak aktif ve reaktif tüketim yüzdelerini izlemeye başla ; anlık cos fi ölçümü diye bir şey olmaz :)
http://www.gruparge.com/kompanzasyon-takip-cizelgesi/

Forum istatistikleri

Konular
128,246
Kullanıcılar
450,053
Son üye
sinankulfal

Yeni konular

Geri