LC deki veriyi GPRS ile gönderme. Mekatronik Tez

ouzkr

Üye
Öncelikle s.a. Elimden artık hiç birşey gelmedigi icin son çare forumlardayım Allah rızası için biri bana yardım etsin büyüklerim küçüklerim

Tezin şu şekilde

İskinin yer altında bulunan borularından makina mühendislerinin büyük oranda kullandıgı pitot tüpu yontemıyle debı ölçümü yapmak

Temel amacım Debi ölçmek yani. Pitot tüpunden aldıgım verılerı Plc üzerinde işleyerek Debı ölçümü yapmış bulunuyorum. Ve ölçümüde Plcye baladıgım ekrandan gormekteyım.

Şimdi geldık büyük soruna beceremedıgım ve ilmimin yetmedigi yer şudur.

Ölçtügüm bu veriyi PLC ye baglayacagım bır Gprs veya RF modül ile yada yalnız GPRS modül de olabilir. sms yahut mail olarak biryere göndermeliyim yada her ikiside olabilir

yardımlarınızı bekliyorum

plc panasonıc ekran easywıev

Yapabilirim diyen varsa yaptıracagım ozelden gorusebılırız

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
öyle de farklı plc yazılımı yazamıyorum

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

yazdığım yazılım omron ve bu bahsettiğim proje de panasonic plc ile yaptım.eğer yazabiliyorsan görüşelim :)

ekrandan nasıl yapıcam

plc'den aldığın veriyi ekranda işleyeceksin ve gerekli bilgiyi ekranın diğer portundan gsm karta göndereceksin. zaten gsm kart gereğini yapar. yani ekranın bir portuna plc diğer portuna gsm kart takılacak

Öncelikle s.a. Elimden artık hiç birşey gelmedigi icin son çare forumlardayım Allah rızası için biri bana yardım etsin büyüklerim küçüklerim

Tezin şu şekilde

İskinin yer altında bulunan borularından makina mühendislerinin büyük oranda kullandıgı pitot tüpu yontemıyle debı ölçümü yapmak

Temel amacım Debi ölçmek yani. Pitot tüpunden aldıgım verılerı Plc üzerinde işleyerek Debı ölçümü yapmış bulunuyorum. Ve ölçümüde Plcye baladıgım ekrandan gormekteyım.

Şimdi geldık büyük soruna beceremedıgım ve ilmimin yetmedigi yer şudur.

Ölçtügüm bu veriyi PLC ye baglayacagım bır Gprs veya RF modül ile yada yalnız GPRS modül de olabilir. sms yahut mail olarak biryere göndermeliyim yada her ikiside olabilir

yardımlarınızı bekliyorum

plc panasonıc ekran easywıev

Yapabilirim diyen varsa yaptıracagım ozelden gorusebılırız

merhaba mikrodev plc ile yaparım diyorsanız ücetsiz proğramlamaya yardım edebilirim.

oda olabilir ücretsiz olmaz ama herkes emeğinin karşılığını almalı

Forum istatistikleri

Konular
128,393
Kullanıcılar
450,277
Son üye
Hzomero

Yeni konular

Geri