Ledin daha çok aydınlatması için

MertN

Üye
İyi günler. Reklam işinde çalışıyorum ben. Tabelaya harf yapıştırdık. İçine led döşedim. 14 harf ve 1 kelebekten oluşuyor tabela. Üstüste ''benim'' ve ''güzel'' harfleri var. Yan tarafında ''evim'' diye devam ediyor. En sonda da büyük bi' kelebek var. ''Benim''in ''b''sinin olduğu taraftan elektrik verdik. ''evim''in ledleri az yandı. Tam belli olmuyor yanıp yanmadığı. Elektrik oraya gelene kadar azalmıştır diye düşündüm ama en sondaki kelebek normal yanıyor. Neden az aydınlatır ?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
selam ya ek yerlerinde bi gevşeklik vardır yada az yanan harflerin besleme kabloların çok damarlı ise kopma noktasına gelmiş olup fakat kopmayıp bi kaç damar üzerinden yapabildiği kadar besleme yapıyordur yada az ışık veren ledlerinin watını düşük seçmişsindir en son aklıma gelende o grup ledlerinin bozuk olabileceğidir.
kolay gelsin

İyi günler. Reklam işinde çalışıyorum ben. Tabelaya harf yapıştırdık. İçine led döşedim. 14 harf ve 1 kelebekten oluşuyor tabela. Üstüste ''benim'' ve ''güzel'' harfleri var. Yan tarafında ''evim'' diye devam ediyor. En sonda da büyük bi' kelebek var. ''Benim''in ''b''sinin olduğu taraftan elektrik verdik. ''evim''in ledleri az yandı. Tam belli olmuyor yanıp yanmadığı. Elektrik oraya gelene kadar azalmıştır diye düşündüm ama en sondaki kelebek normal yanıyor. Neden az aydınlatır ?

az yanan yerde ledle işiğin yansıdığı yer uzak dığerlerınde led yakın yerden yansıyor ya mesafeyı eşitle veya drençlerle oynayıp işiği ayarla

efekentlihp ilk iş olarak onu deneyeceğim. Teşekkürler yorumun için.

selam ya ek yerlerinde bi gevşeklik vardır yada az yanan harflerin besleme kabloların çok damarlı ise kopma noktasına gelmiş olup fakat kopmayıp bi kaç damar üzerinden yapabildiği kadar besleme yapıyordur yada az ışık veren ledlerinin watını düşük seçmişsindir en son aklıma gelende o grup ledlerinin bozuk olabileceğidir.
kolay gelsin

2. iş olarak lehim yerlerini söküp kabloyu değiştireceğim. Ledlerin hepsi aynı watt aynı marka. Umarım bozuk değildir. Teşekkür ediyorum bilgi için.

tekin126 onu da deneyeceğim. Teşekkürler.

Led'leri seri bağladıysanız bu sorun olabilir çünkü seri bağlantıda akım eşit olur fakat gerilim aynı olmaz, Led'leri paralel bağlamayı deneyin paralel bağlantıda gerilim eşit olur ve Led'ler aynı şekilde ışık yayacaktır :)

Forum istatistikleri

Konular
128,381
Kullanıcılar
450,263
Son üye
gerdani

Yeni konular

Geri