MACH3 driver watch dogs trigged uyarısı

xml doyası hatalı, dosyayı txt e çevirmeyin
Hiç bir ayar görünmüyor
xml doyası hatalı, dosyayı txt e çevirmeyin
Hiç bir ayar görünmüyor
WhatsApp Image 2024-03-08 at 15.10.59.jpeg

Ekli dosyalar

• mach3 ayar.rar
    18.7 KB · Görüntüleme: 1
  • mach3 ayar.rar
    18.7 KB · Görüntüleme: 1
Son düzenleme:
Bir hız problemi olarak görünüyor.

1. X ve Y motor sürücülerin devir/step ayarı ne kadar 1/8 veya 1600 tur/devir den büyük olmaması lazım

2. G koddaki F hızını düşürüp deneyin F35000 yerine F350 yazın, (tezgahın hareket etmesine gerek yot)

Tekrar tekrar test edin.

Bir hız problemi olarak görünüyor.

1. X ve Y motor sürücülerin devir/step ayarı ne kadar 1/8 veya 1600 tur/devir den büyük olmaması lazım

2. G koddaki F hızını düşürüp deneyin F35000 yerine F350 yazın, (tezgahın hareket etmesine gerek yot)

Tekrar tekrar test edin.
1. DM556 Sürümdeki puls/rev tablosunda 1600 ayarlı
2. G koddaki f35000 değerini f350 yapınca makina çok yavaşlamazmı şuan yanında değilim ancak hızı düşürmek istediğim zaman ordaki değeri bazen 10.000 e alıyorum 350 çok düşük bir değer kalmazmı

Kare çizmek için bu donanım fazla lüks olmuş. :)
mehmet abi bu yazıdan sonra biraz düşündüm benim normalde cnc programına ihtiyacım yok sadece u çizim yapıyorum ben bu sistemi plc ile yapabilir miyim tek bir tuşla plc ye kaydedilen miktarda eksenleri sıra ile hareket ettirsem nasıl olur hızımı ben dahada arttırmak istiyorum çünkü

Abi yine çok güzel nokta atışı yetiştin kernel hızı 25000 hz seçili idi ben makinayı 35.000adım/sn kullanıyorum ondan kaynaklı sıkıntı oluyormuş 45.000 hz aldım düzeldi
daha önxce farklı konuda paylaşmıştım ben biraz hızlı kullanmam gerek makinayı ondan dolayı sıkıntı yaşamışım
abi şimdi makinanın uyarı verdiği noktayı belirtmedim makina başlama yaptıktan sonra X ve Y eksenindeki işi bitiyor aslında x tam sıfıra gelip duruyor ama bu hata çıktığı için resete basıp tekrar başlatmam gerekiyor işi yarım bırakmıyor aslında

mehmet abi bu yazıdan sonra biraz düşündüm benim normalde cnc programına ihtiyacım yok sadece u çizim yapıyorum ben bu sistemi plc ile yapabilir miyim tek bir tuşla plc ye kaydedilen miktarda eksenleri sıra ile hareket ettirsem nasıl olur hızımı ben dahada arttırmak istiyorum çünkü
Aslında bir çok şekilde yapılabilir ama en esnek çözüm imkanı Mach3 ile yapmak.
Boyutlarını, hızını, aynı anda birden fazla iş yapmanızı sağlamak bakımından çok avantajlı.
Mach3 dışındaki çözümler en az bu paraya mal olur.
Yaptığınız tezgaha belki ilk başta fazla para harcadınız, ancak bundan sonra yapacağınızı daha ucuza mal edersiniz.

Bunu sadece test amaçlı yapacaksınız. Eğer düzgün çalışırsa hızlandırılır.
tamam abi test için yavaş çalıştıracağım
Daha sonra kademeli olarak hız düşüreceğim şuan 35.000 kullanıyordum 25.000 olarak tekrar test edeceğim hız düşürdükçe tutkal debisini elle ayarlamam gerekecek o yüzden yüksek hızda çalışıyor makina
Aslında bir çok şekilde yapılabilir ama en esnek çözüm imkanı Mach3 ile yapmak.
Boyutlarını, hızını, aynı anda birden fazla iş yapmanızı sağlamak bakımından çok avantajlı.
Mach3 dışındaki çözümler en az bu paraya mal olur.
Yaptığınız tezgaha belki ilk başta fazla para harcadınız, ancak bundan sonra yapacağınızı daha ucuza mal edersiniz.
Maliyet olarak boşa giden gereksiz aldığım parça olmadı diyebilirim hadi gitsin 1000 tl
30.000 tl gitti dedim toplam maliyet ama 12.000 tl si basınçlı tutkal tankı vs gitti yoksa bu bana 18.000 tl maal oldu .
İş yeri abime ait geçen yıl 200.000 tl ye bir mühendislik firması yapmış bize bu makinadan diğer konumdan hatırlarsın yapmaya çalıştığım makina diye paylaşmıştım şaun kendi maliyetimiz çok gelmiyor bize sadece hız problemini aşalım yeter çünkü bu sorunu aşılırsa mevcuut makinanın kontrol kartıda mach3 ile değiştireceğiz diğer makinada lpt portlu xp yazılımlı pc kullanıyoruz sık sık harddisk bozuyor ve onda da iletişim hatası diye bir hata alıyoruz sürekli onu yapan firmada makinayı hızlı kullanıyorsunuz ondan oluyor demişti.

Son düzenleme:
tamam abi test için yavaş çalıştıracağım
Daha sonra kademeli olarak hız düşüreceğim şuan 35.000 kullanıyordum 25.000 olarak tekrar test edeceğim hız düşürdükçe tutkal debisini elle ayarlamam gerekecek o yüzden yüksek hızda çalışıyor makina

Maliyet olarak boşa giden gereksiz aldığım parça olmadı diyebilirim hadi gitsin 1000 tl
30.000 tl gitti dedim toplam maliyet ama 12.000 tl si basınçlı tutkal tankı vs gitti yoksa bu bana 18.000 tl maal oldu .
İş yeri abime ait geçen yıl 200.000 tl ye bir mühendislik firması yapmış bize bu makinadan diğer konumdan hatırlarsın yapmaya çalıştığım makina diye paylaşmıştım şaun kendi maliyetimiz çok gelmiyor bize sadece hız problemini aşalım yeter çünkü bu sorunu aşılırsa mevcuut makinanın kontrol kartıda mach3 ile değiştireceğiz diğer makinada lpt portlu xp yazılımlı pc kullanıyoruz sık sık harddisk bozuyor ve onda da iletişim hatası diye bir hata alıyoruz sürekli onu yapan firmada makinayı hızlı kullanıyorsunuz ondan oluyor demişti.
Siz o kadar dert etmeyin, hepsi hallolur.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,306
Kullanıcılar
450,144
Son üye
Saffetarli

Yeni konular

Geri