Masa üstü Sigma cnc çalışması (togi cnc project 3)

Sanırım araba-ray ikilisinden bahsediyor.
Bu arada kolay gelsin, ist'de olaydın o sıkıntını ben hallederdim.

Yorum için teşekkür ederim.Dediğinizi yapacağım pogramımda var.Dikey profilleri yan taraflardanda destekleyeceğim.
Yalnız şu kare kızak olayını anlayamadım.

Krom miller yerine hem x hem y ekseninde kare kızak kullanabilirdiniz demek istedim. Şimdi telefonda demek istediğimi çizemedim akşama çizer eklerim

Anladım şimdi:) Elimde bu malzemeler önceden mevcut olduğu için kare kızak düşünmedim.Yoksa dediğiniz gibi daha iyi olacağı kesin.

Up serisi rulmanlar kaclik, millere arabalari yerlestirip tablayi olusturunca vidali mil up ye denk geliyormu. bende up001 16lik arbalarla 6 mm lik bi fark oluyodu. ya upti 6mm yukseltmem gerekti yada vidali mil tutucunun altina 6mm lik parca atmam gerekti. 8lik somun 6mm geldigiicin uplerin altina 8lik somunlar takmistim

Up serisi rulmanlar kaclik, millere arabalari yerlestirip tablayi olusturunca vidali mil up ye denk geliyormu. bende up001 16lik arbalarla 6 mm lik bi fark oluyodu. ya upti 6mm yukseltmem gerekti yada vidali mil tutucunun altina 6mm lik parca atmam gerekti. 8lik somun 6mm geldigiicin uplerin altina 8lik somunlar takmistim
UP serisi rulmanlar UP002 .Vidalı mil için orjinal parça yok bende kendi yaptığım malzemeyi kullanacağım , en azından sizinki gibi olsun , yok uzun gelirse o zaman kötü olacak benim için.

Arkadaşlar;

Tabla ve Z ekseninde kullanmak üzere 10mm kalınlığında aliminyum gerekiyor.İzmirde yada başka yerde parça olarak bulabilirmiyim.Yada kestrebileceğim bir yer?
Tam net değil ama Örnek ölçüler bana gereken malzeme bu kadar;
30x12cm. ..1 adet
12x8cm .....2adet
30x18cm....1 adet
40x50cm....1 adet

Nihayet 13mm et kalınlığı olan aliminyum plaka buldum.:D
Evet arkadaşlar şimdi Z ekseni yapmaya başlıyoruz gelsin görseller.Birde forumda görsel az diyorlar(Aman yanlış anlaşılmasın şaka );)
İlk iş plakayı kestirmek...
IMG_20150304_154344.jpg

Plakalar kesildi şimdi sıra çapakları alarak işaretlemede:

IMG_20150304_162224.jpg

Forum istatistikleri

Konular
128,237
Kullanıcılar
450,046
Son üye
premier92

Yeni konular