Mazak cnc arıza

Z ekseninde fren yoktur o motor elle döner ama X ekseninde fren vardır ve dönmesi zordur ama elektrikleri kesince çok zorda olsa döner
Ya fren yoktu yada fren elektirik kesilince bırakıyordu çünkü şarteli kapatınca elle bile dönüyordu mil.

fren üzerinde elektirik yokken aktiftir. Makina kapalı olsa bile frenden dolayı dönmeyecektir. En güvenli yolu motor sistemden ayırıp yapmaktır.

Merhaba Özelden yazarsanız size mazakı iyi bilen bir arkadaşımın nosunu veririm yardımcı olur çözeriz..

İlginize teşekkür ediyorum ekseni elle hareket ettirdik ve sorun çözüldü dediğiniz gibi limit switch e binmiş.

Merhaba Özelden yazarsanız size mazakı iyi bilen bir arkadaşımın nosunu veririm yardımcı olur çözeriz..
Makineye g kodlarını atamıyoruz bu konuda yardım edebilir misiniz ? Rs 232 kabloyla program atamıyoruz parametre ayarları gerekiyor.

A217A743-2A22-4A24-89AC-8EECE9023325.jpeg
Makine mazatrol m32

Moderatör tarafında düzenlendi:
öncelikle buna g kodu atabilmeniz için converter gerekir eğer bu converterolmazsa suan atma imkanınız olmaz bilginize..

izmirde bir arkadaş satmaktaydı nosuna bakıp yazim hasa hüseyin ***

ikitellide cüneytten aldım nonu dersin olur mu..

Evet ankarada

öncelikle buna g kodu atabilmeniz için converter gerekir eğer bu converterolmazsa suan atma imkanınız olmaz bilginize..

izmirde bir arkadaş satmaktaydı nosuna bakıp yazim hasa hüseyin ***

ikitellide cüneytten aldım nonu dersin olur mu..
Teşekkürler yardımınız için

Converter kablosu ve program var ama parametrelerde sorun var heralde dosya stılıyo ama içi boş g kodları görünmüyor
67B8FEE9-5CA0-455F-AADD-9E5C07FA0480.jpeg

A
parametre içinde bir kaç kişi var yardımcı olurlar yer nerde
ankara

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,457
Kullanıcılar
450,400
Son üye