Orta Gerilim Hucre Dizilimi Hk.

Merhaba, 2 adet trafo merkezimizin oldugu bir tesiste ana OG kablo, ilk olarak trafo istasyonu-1 (TS-1)'e giris yapiyor ardindan trafo istasyonu-2 (TS-2)'ye gidiyor. Ekte dizayni cizdim. Olcum hucresini TS-1'de kurmamiz gerekir degil mi? Olcu hucresinin olcum yapabilmesi icin de iki trafo merkezinin kuplaj hucresi ile baglanmasi gerekir sanirim. Cizdigim sekilde kuplaj ve olcum hucresinin siralamasi, dizilimi veya genel olarak mantigimda bir yanlislik varsa yorumlarinizi rica ederim.
WhatsApp Image 2024-03-27 at 8.57.53 PM.jpeg

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Bu tip konularda,karar makamı,teda-
rikçi kuruluşlardır.Ora ile temas kur-
ma şansınız yoksa,çevrenizdeki SMM arkadaşlarınızdan ( her kuru-
mun,kuralları farklı olabiliyor ) bilgi
almanızda yarar var.

Son düzenleme:
Bu tip konularda,karar makamı,teda-
rikçi kuruluşlardır.Ora ile temas kur-
ma şansınız yoksa,çevrenşzdeki SMM arkadaşlarınızdan ( her kuru-
mun,kuralları farklı olabiliyor ) bilgi
almanızda yarar var.
Peki o zaman sadece teknik bir sey soracagim. Benim paylastigim dizaynda, kuplaj hucresinin yeri ile alakali bir sorun olur mu? Yani. TS-2'ye giden hat ile TS-1'deki tuketimi olcebilmem icin kuplaj hucresini belirttigim sekilde yerlestirmemin teknik olarak bir engeli var mi?

Peki o zaman sadece teknik bir sey soracagim. Benim paylastigim dizaynda, kuplaj hucresinin yeri ile alakali bir sorun olur mu? Yani. TS-2'ye giden hat ile TS-1'deki tuketimi olcebilmem icin kuplaj hucresini belirttigim sekilde yerlestirmemin teknik olarak bir engeli var mi?
Hocam bu dizaynda ölçü sadece ts1'de ki trafo1 ve 2 yi ölçer. Ana kablo girişinden sonra koyulmalıdır.

Hocam bu dizaynda ölçü sadece ts1'de ki trafo1 ve 2 yi ölçer. Ana kablo girişinden sonra koyulmalıdır.
Kuplaj ve olcu hucresini belirttiginiz sekilde cizerek paylasabilir misiniz size zahmet? Kuplaj hucresini neden istemis olabilirler? Cunku sizin tarif ettiginiz sekilde sanirim kuplaj hucresine gerek de olmayacak.

Kublaj hücresi ne alaka anlamadım. Anladığım kadarıyla size kublaj hücresi gerekmez. Ölçü hücresi ise, hemen ana giriş hücresinin bitişiğinde olmalıdır.

Kuplaj ve olcu hucresini belirttiginiz sekilde cizerek paylasabilir misiniz size zahmet? Kuplaj hucresini neden istemis olabilirler? Cunku sizin tarif ettiginiz sekilde sanirim kuplaj hucresine gerek de olmayacak.
Hocam bunun cevabı sizde ben de kublaj ne alaka anlamadım. 2 kaynaktan besleme varsa kullanılabilir, sizin 1 ana besleme geliyor ve dağılıyor.

kublaj trafo çıkışlarında jeneratör çalışma durumu için hatları birleştirme amaçlı oluyor şimdiye kadar gördüğüm, yani 1 in çıkışıyla 2 yi paralelleyip tek jeneratörden aydınlatma vs kritik ihtiyaçları tesis genelinde tek jeneratörden karşılamak için

Böyle bir amaç için; iki adet otoproduktor hücre kullanılabilir. Hücrenin birine Şebeke ana beslemesi girer, diğerine jeneratör den 0,4 ile trafoya girip OG olarak çıkan hat girer. Bir adet fider yönetim rolesi de transferi gerçekleştirir.

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,978
Son üye
food_eng_1952

Yeni konular

Geri