Oto alarm varistör

güzel insan, konuyu takip ediyorum. tüm mesajları okudum. bir tek yere takıldım arabanın markasına. merak ettim eğer sakıncası yoksa söyler misiniz...
Eagle Talon:)

Tşk ederim öğrenmek adına bunların mm hesabı nasıl yapılıyor bilgi verirseniz memnun olurum..
Nokta vuruş olması açısından hangi modeli seçmem gerekir?
Varistörün patlama nedeni yüksek voltajdır, yani bu varistörün voltaj aralığı 17-22V ve max voltajı 27V.
Arabanın radyosunu açarsanız büyük ihtimalle o da bozulur.

Sanırım problem şarj cihazınızda.
Bir daha takmayın ve hemen voltajını ölçün, bari akünüz bozulmasın

varistor.png

Varistörün patlama nedeni yüksek voltajdır, yani bu varistörün voltaj aralığı 17-22V ve max voltajı 27V.
Arabanın radyosunu açarsanız büyük ihtimalle o da bozulur.

Sanırım problem şarj cihazınızda.
Bir daha takmayın ve hemen voltajını ölçün, bari akünüz bozulmasın

Ekli dosyayı görüntüle 106992
Ben bilgisayara bağlıyorum ortalama 14.4-14-2 ölçüyor aracın aküsünü de yeni aldım. Bakımını da yaptırmıştım.Şimdi ben varistörü neye göre almam gerekiyor sevgili arkadaşlar? volt a göre mi yoksa mm ölçüsüne göre mi?

volt a göre mi yoksa mm ölçüsüne göre mi?
güzel insan, yukarıda değerli ustalarımız anlatmışlar. varistör bir çeşit sigorta görevi görür bunu unutma. neye göre sorusu biraz saçma geldi. hem voltaj hem de ebat olarak değerlendireceksiniz. voltaj değeri birinci önceliktir. boyut olarak ta yer kriteriniz boşluğuna göre büyükte olabilir.

Üzerinde ne takılıysa aynı özelliklere sahip varistör takılır.

Nasıl bir aletle ölçüyorsunuz? fotoğraf?
Şarj cihazınız SMPS mi? yani switch mode power supply mı? bilmiyorsanız detaylı fotoğraflayın.
hayır datalogger üzerinden görüyorum yani beynin verdiği değerler..
SEvgili arkadaşla konuya hakim değil sizden ricam sadece bana şunu al deyin ben de alayım:) Çok da meşgul etmek istemiyorum sizi. Aynı kodda bulamıyorum çünkü..

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,226
Kullanıcılar
450,018
Son üye
nuranselimov93

Yeni konular

Geri