otomatik mail atma

arkadaşlar bir sorum olacak pcdeki bir dosyayı belli aralıklarla mailime atmak istiyorum bunu yapabilirmiyim nette aradım paso karşıma trojenlerle ilgili konular çıkıo c++ veya delphi ile bu yapılabilirmi acaba

amaç plcden pcye aktardığım verileri nerede olursa takip edebilmek
günlük rapor gibi bişi olacaak sadece içeriği sürekli değişen bir exell sayfasını göndermek istiyorum ama otomatik gönderme sanırım zor bi durum

şöyle bişey yapabilirsin

ilk önce gmail drive kurup herhangi bir gmail hesabını bilgisayarına disk olarak tanıtırsın
gmail drive hard disk olarak sisteme eklenir
Gmail Drive Download - İndir > Gezginler

daha sonra herhangi bir yedekleme yazılımı kullanarak belli sürede bir o dosyayı gmail hesabına aktarabilirsin
JaBack - Otomatik Dosya Yedekleme Aracı - TAM indir

daha sonra herhangi bir bilgisayardan gmail hesabına girerek gelen kutusunda dosyayı görebilirsin

biraz saçma oldu gibi ama inşallah işine yarayan bir yöntem olur

Son düzenleme:
yok üstadım ne deemek hiçte saçma dill olabilir günde iki defa mailatacak bu mail konularında çok zayıfım ama deniyeceğim yardımın için sağol olmaz ise işe hiç bulaşmıcam
yardımın için çok sağol

ftp derken nasıl bi yöntem biraz açabilirmisin ustam

Mail atmak için Visual Basic ile CDO objectsi tercih ediyorum ama bu iş biraz karışık.

FTP daha kolay, zaten her bilgisayarda da var. Yapılması gereken adımlar şunlar:

1-Internette bir yerlerde ücretsiz ftp imkanı veren bir yer bulun, genellikle ücretsiz web sayfası imkanı sağlayan siteler dosya kopyalamak için FTP hesabı da açarlar. 100 MB gibi bir de depolama alanı verirler, muhtemelen size yeter.

2-Bir bat dosyası yazmak gerekiyor. Windows üzerindeki FTP, script ile çalıştırılabiliyor bildiğim kadarıyla.

3-Bu bat dosyasını Windowstaki zamanlanmış görevler (scheduled tasks) ile düzenli olarak çalıştırın, böylece istediğiniz dosya internetteki bir adrese kopyalanacaktır. Eğer bu dosya bir Text dosyası ise site adresini yazıp direk Internet Explorer üzerinden de erişebilirsiniz.

ilhan_mkp_ilhan plcden pc ye raporlamayı nasıl yaptın acaba? benimde benzer uygulama yapmam gerekiyorda. yardımcı olabilir misin?
sakıncası yoksa incelemem için gönderebilir misin?

o kısmını ben yapmamıştım ama ayrıca plc foruma konu açıp kullandığın plcyi belirtirsen bu konuda arkadaşlar yardımcı olacaktır

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,250
Kullanıcılar
450,067
Son üye
ERENLER04

Yeni konular

Geri