Pacific 5520A Profilo Kazan Rulman Sesi

ardakal

Üye
arkadaşlar selamün aleyküm benim pacific 5520 A profilo çamaşır makinası tanbur veya kazan dan göbekten rulman sesi geliyor bunun rulmanları değişirmi yoksa komple kazan mı değişiyor maliyeti ne olur. rulman değişirse bunu ben yapabilrmiyim çektirme gereklimi hayırlı akşamlar

Rulmanları değiştirebilirsiniz. 6205 , 6206 rulmanlar ve 40*70*80 keçeye ihtiyaç var. Sesli şekilde uzun süre kullanmışsanız rulmanlar tamamen parçalanmış mile zarar vermiş olabilir. El beceriniz ve tecrübeniz yoksa sizin değiştirmenizi tavsiye etmem. iş büyüklüğü sebebiyle 50 ile 80 tl arasında yaptırabilirsiniz.

Gerekli takımlar:
Yıldız tornavida
13 lokma anahtar
10 lokma anahtar
6 alyen
1Kg lık çekiç
27 açık ağız Anahtar
70 cm uzunluğunda (mil veye su borusu )

1 Adt 6205-1 Adt 6206 rulman
1 Adt AEG melez keçe
çektirme lazım değil,yukardaki takımlar yeterli çözemezsen bildir yine yardım edelim.

selamün aleyküm sayın yöneticim kazan rulmanını makine üzerinde değiştirme imkanımız yok gibi kazanı dışarı çıkartmamızmı gerekli doğrumu birde 70 cm mil veya su borusunu anlamadım bunu açıklarmısınız birde bunun kalınlığı fark edermi su borusu 1/2 olurmu birde rulman ve keçeyi net yazmışsınız doğrumu doğruysa bunları işe başlamadan temin edeceğim (fiyatı ne kadar rulman ve keçe) çünkü hafta içi mesai olduğu için hafta sonu sökeceğim cevaplarınız için teşekkürler herkese kolay gelsin

el ebeceriniz iyi ise yaparsınız ama tamirden anlamıyorsanız tavsiye etmem

mil veya boru rulmanları sökmek için ! rulmanların noları verdiginiz model makinanın rulman ve kece degerleridir
fiatlarına gelince her rulmanın fiatı marka kalite ve nosu na göre degişir
Takım halinde 10 Tl yede alabilirsin 28 Tl yede ,46 Tl yede

selamün aleyküm sayın ustalar bilgi için teşekkür ederim mesleğim elektrik iş yerinde motor bakımı yaptık ama bunu ilk yapacağım vede hiç görmedim bir sever görsem zaten o yeter hayırlı akşamlar

selamün aleyküm arkadaşlar makineyi söktüm yalnız kayışı çıkarınca sesin kazandan değil de motordan geldiğini fark ettim motoru söktüm ön rulman gitmiş kömürler bitmiş rulmanları sökemedim rulman satan yere gittim arkadaş sağolsun sistemi kurmuş pres makinası var iki dakikada rulmanı değiştirdi 2 tanade kömür aldım kömür leğimini ben yaptım motoru topladım gayet güzel çalışıyor 6 lira 2 adet rulman değiştirmede içinde 4 lirada 2 adet kömür maliyet 10 lira yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim hayırlı akşamlar

Merhabalar. Profilo Pacific 5310 model çamaşır makinesinin tambur rulmanları dağılmıştı. Kasnak ve üçayağı söktüm, üçayaktan rulmanları su borusuna vurarak çıkardım ve yenilerini çaktım. Keçenin ve rulmanların iç yüzünü gresledim. Üç ayağı yerine takmaya kalkıştığımda tambur milinin kalınlaştığı 2cm'lik kısma bir türlü girmedi. Mili yağlasam da fayda etmedi. Bunun pratik bir yöntemi var mı acaba? Nerede yanlış yapıyor olabilirim? Rulmanları 6205, 6206 ve keçeyi 40X70X80'likten aldım ve orijinalinde nasılsa öyle çaktım. Saatlerce uğraştım, çekiçle ne kadar vurduysam bir türlü üç ayak oturmadı. Yardımcı olabilecek aradaşlara şimdiden teşekkürler.

Baktım olmuyor makineyi tamirciye verdik. Hatam nerede anlamadım.

Forum istatistikleri

Konular
128,302
Kullanıcılar
450,140
Son üye
ankaraavukati

Yeni konular

Geri