Pano montaj atölyesi

Saç Kısmı İçin Mutlaka
CNC ABKANT
CNC Punc
Sıvı Conta Dökme Makinası lazım..

İmalat için
Bakır Bara bükme delme makinası..
Kompresör ve Kompresörlü hava tabancaları pano civataları için..
Montaj elemanlarının rahat çalışabilmesi için tezgahlar..
İmalat içinde ve dışarıya kurulacak vinç yükleme için...
Bakır baralar için rahat çekip alınabilecek duvara monteli askılıklar olabilir...
Test edebileceğin bir bölüm olabilir.
Panoların fotoğraflarını çekebileceğin bir bölüm yapabilirsin. (Kaliteyi ön planda tutmak istiyorsan)
Malzeme stoklarından takım aletlerinden bahsetmedim. Onları eksiksiz almak gerekiyor.

Büro elemanları için Proje Tasarım bölümüne en az 2 kişi koymak gerekir..
Proje bilgisayarlarının en iyi özelliklere göre almalısınız.
Pano Klemens ve etiketler için Firmalarla iletişime geçip yazıcılarından temin etmelisiniz.. Nedir Bu Yazıcılar?
Wago Klemens Printer , Pheonix Contact Etiket Yazıcı , Wieland Klemens Printer , Weidmüller Klemens Printer olabilir...
Pano tek hat şemalarının açık devrelerini çizebilmen için , Örnek E-Plan - Cofaso vb. Lisanslı yazılım..
Pano Ön görünüş Tasarımı kaliteli bir şekilde yapmak istiyorsanız Autocad lisanslı yazılımı önerebilirim.
En az A3 çıktı alabilecek printer ...

Aklıma gelen bunlar umarım yardımcı olabilmişimdir...

Son düzenleme:
öncelikle hayırlı olsun diyorum pano montaj atölyesi kurarken bir çok malzemeye ihtiyacın olacaktır bir çoğunu arkadaşla yazmışlar zaten fakat iki önemli konu var burada birincisi partner firmaların yani tedarikcilerini çok iyi secmen gerekiyor ve çalışacak personeli bu iki konu neden önemli derseniz en basitinden sac kısmını dışarıdan alacağım diyorsunuz bu konuda çok üç kağıt oluyor en büyük firmalar dahi bir çok konuda sizi zora sokabiliyorlar mesela harici pano alıyorsunuz galvaniz olması gereken saclar dkp yapılmış veya 316 kalite paslanmaz olması gereken saclar daha ucuz olduğu için 304 kalıte olmuş veya IP 55 diye aldığınız pano IP derecesi yeterli değil bunun gibi bir çok problemle karşılaşacaksındır onun için partnerlerini çok iyi seçmen gerekecektir diğerkonularda çok bir şey yazmayacağım çünkü anladığım kadarı ile kaliteye önem veren bir arkadaşsın eksik hissettiğin noktaları aşama aşama tamamlayacaksındır ben büyük bir pano firmada üretim müdürü olarak çalışıyorum desteğe ihtiyacın olursa seve seve yardımcı olabilirim tekrar hayırlı olsun diyorum

Geçenlerde bi pano atölyesinde görmüştüm. Yüksükleme makinesi. İşi acayip hızlandırıyor. Yüksük sıkma problemlerini ortadan kaldırmak için birebir. Hem kabloyu soyuyor hem de yüksük takıyor. Aşağıdaki videoyu izleyin..
[video]http://www2.phoenixcontact.com/online/portal/tr?WCM_GLOBAL_CONTEXT=/tr_TR/gwis/_index/_18/_729/_2026[/video]

Forum istatistikleri

Konular
128,338
Kullanıcılar
450,178
Son üye
Esat YILDIZ

Yeni konular

Geri