PCB Baskı devre çizme ve delme makinası

slys1984

Üye
arkadaşlar PCB üzerine çizim yapabilecek ve o çizime göre delik açabilecek makine arıyorum tavsiye edebileceğiniz bir makine veya o makinelerden anlayan biri varmıdır internetten biraz araştırdım ama sırf çinli tedarikçiler karşıma çıktı yardım ederseniz sevinirim

Kaziyarak yapmak istiyorsun sanirim?

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

LPKF ve ekipmanları deli para , bizim buralardaki garibanların yanından geçmeleri bile hayal.
Ama bu bölümde biraz dolanırsan kendinde yapabilirsin ya da yapanlar var onlardan alabilirsin .

ıyı akşamlar bende bir zamanlar pcb için yapmadığım uygulama kalmadı lazer mı dersınız serıgrafımı pozitıf 20 mı hepsı boşa zaman harcama sanatkar herşeyı kendısı yapacak dıye kural yok her kişinin sanatı ustalığı kişiye özel pcb konusunda mesleğının uzmanı kişiler var okadar pahalıyada yapmıyorlar bence çok uygun fiyatlarıda örnek vereyim 120x85 mm ebadında çift yuzlu pcb yı 50 adetını 300 tl ye yaptırdım ayrıca yenı sıparış verdım pcb hazırladım numune olarak 3 adet ucretsız çıkarıp gonderıyor adam gerçi kişiye özel ama bıraz da karşilikli iş ilişkisiyle alakalı elde yapsam mumkun değıl aynı kalıteyı seri olarak pcb yı yapmak

Arkadaşlar bir ara çok uğraşılmıştı bu konu üzerine. İnkjet yazıcıdan plakete direk baskı yapmak için. Ama yeterli bir düzeyde verim alınamadı. Daha doğrusu bu konu üzerinde çalışma yapan arkadaşlar 20 kişiyi geçmedi. Türkiye'de verim alabilen olmamasına rağmen yurtdışında bunu yapan birkaç kişi oldu. Yakın zamanda bu konu üzerinde çalışacağım inşallah sonuca ulaşırım.

Sent from my RM-941_eu_turkey_294 using Tapatalk

İnkjetin sağlayacağı kolaylık sadece , mesela laserjet transfer olayını ortadan kaldırmasıdır.
Laminator ile ütü-transfer olayı sadece 15 saniye.
İnkjet için yazıcı modifiye edilecek ve asitten etkilenmeyecek mürekkep kullanılacak...
Yurtdışında var mürekkep çok parada değil.
Ama işin doğası sürekli kullanmadığın zaman tıkanır falan filan.
Atılan taş ürkütülen kurbağaya değmez.
Yok ben çok "duygusalım" dersen Epson un yazıcı ve mürekkebi var , doğrudan esnek yüzeylere bile iletken yollar basabiliyor.

[MENTION=54850]tekin126[/MENTION] hocam , bana lazım bu gece lazım demiş ya işte o hesap .
Kürt değilim ama otu ağzına verdimmi koyunun kuyruğuna bakarım.
Çok yapacaksan satacaksan elbette evde uğraşılmaz da dizilmez de montaj edilmez de.
Ama bir devre tasarladın ve sonucu hemen görmek ölçmek kullanmak istedin .
En erken vereni babanın oğlu olsa , sabahı bekleyeceksin.
Ne hasta bekler sabahı ne taze ölüyü boş mezar ..demiş rahmetli.
Tek taraflı 5 dakika çift taraflı 15 dakika sonra montaja hazır olmalı.
Ama şuna itiraz etmem.
Ver gerberi 1 dakika sonra 3D den kartın tamamı çıksın. :D
Ya da fax dan hazır devreyi alayım, var mı böyle tanıdığın ?

Mesajları edit özelliği tırtladığı için yeni mesaj ..

[video=youtube;VO8cnOHEbEo]http://www.youtube.com/watch?v=VO8cnOHEbEo[/video]

:) sayın kazım ustam haklısınız biz türkler anlik karar verırız oldu olmadı bıdaha olmaz şahsen bende aynıyım gece yarısı bir iş aklıma geldıyse kalkar uygularım :)ama bu perdeyı yıkmak lazım hizli duşunup anlık karar vermek buyuk hatalara sebep olabılıyor hatta yaptımda aşiri kendime guvendım pcb hazırladım çift yuzlu delikiçi kaplama ustelık 50 adet plaketler geldı besleme trafosunu duşuk watlı paket koymuşum çizim proğramı kutuphanesınden çöpe atmadım sağolsun aslan trafo özel trafo sardıda kurtardım bizim bu meslekte hataya ter yok yukarda videosunu izledığım cihaz herkes temın edemez edılırse şamda kaysı misalı mükemmel olur bu makıneyı elınde bulunduranda işi gücü proje pcb tasarımı olmalı bızım gıbı ayda iki üç pcb yapanlara lüks cihaz olur herkese hayırlı sabahlar hayırlı işler dılıyorum

Hocam sen gel şu laserjet+laminatoru bir daha dene.
Geçen sefer stickeri ön yüzündeki yapışkanlı tarafı ile kullandığın için drum a yapıştı.
Sadece arkadaki kalın kağıdı ve yağlı gibi olan yüzeyi kullan.
Dikkat et üzerinden reklamcıların işene yarayan arkası her yere yapışan kısmı olmasın.
O ısıya gelmiyor.

Sana birde mini cnc , mdf den bile olur çıkma step motorlarla .
Oldu da bitti.
Bas toneri at aside , çıkar koy cnc ye tık tık delsin keyifle seyret.
Hatta istersen delik içi kaplama bile olur ama uğraştırır değmez.
Dedim ya hemen göreceğiz tasarım işe yarayacak mı ?..
Sonra veririz pcb yapan yerlere.

Forum istatistikleri

Konular
128,312
Kullanıcılar
450,148
Son üye
AİŞTAR

Yeni konular

Geri