Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
2012 den bu yana tartışılan kanuda acaba hangi aşamaya gelindi merak ettim

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Kiraladığında o kişi/kurum seninkinin kopyasını yapamaz mı, o kadar iddialıyım diyorsun!

2012 den bu yana tartışılan kanuda acaba hangi aşamaya gelindi merak ettim

Perendev hapise girmişti, Muammer Yıldız yalan oldu, erke dönergeci üçkağıt çıktı ortalık şarlatan doldu ve henüz kimse bulamadı gibi görünse de bir çok kişinin bulduğuna eminim çalışan bir düzenek. Fakat sanırım yol gösteren olmadı belki de korktular kim bilir.

Dışarıdan enerji vererek çalıştırmak bedava enerjiye ters değil mi?
10 A zaten çok büyük değer, selenoid için harcanan elektriği bu daire, döner, tanbur karşılayabiliyor mu? Günümüzde güneş, rüzgar sistemlerine bile bedava elektrik gözüyle bakılmazken bu nasıl bedava?
Vaktinde yine bu forumda motorsuz yapıdakini (vidyoyu!) ben paylaştım acaba onu görmedin mi?

Sorun dönme oluşup oluşmamasında değil sürekli, sonsuz/a yakın yapabilmek ve bununla iş, elektrik, enerji üretebilmek!

Selenoid 12V/10A ile çalışırken sensör sayesinde kesik kesik güç harcıyor. Yani faturaya fazla bir etkisi olmayacaktır. Yaklaşık olarak 300 TL. Ev için düşünürsen büyük rakam, daha büyük düşünüp apartmana uyarla :)
Ayrıca videonu görmedim kardeşim link paylaşırsan sevinirim

Selenoid 12V/10A ile çalışırken sensör sayesinde kesik kesik güç harcıyor. Yani faturaya fazla bir etkisi olmayacaktır.
Ayrıca videonu görmedim kardeşim link paylaşırsan sevinirim
Vidyo benim değil, aynı mantıkta kam ve sürtünme ile zamanlama motorsuz yapılmakta yine magnet motor adıyla bakabilirsin.

Bu iş ortaya çıkmadan mıknatıs işine girseydim şuan zengindim çok meraklısı var

Profesyonel olarak yapan 2 firmadan birisinden alıyorum magnetlerimi ve işlerini iyi yapıyorlar. Evet aynı zamanda haala yeni bir firmayı kaldırır piyasa :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,397
Kullanıcılar
450,282
Son üye
emrekrtd11

Yeni konular

Geri