Powerbank kalibrasyon sorunu

murikko

Üye
Merhaba. Herkese kolay gelsin. Ben 20 adet 18650 pil kapasiteli powerbank aldım. 20 adet pil taktım. Şarj olma ve yapma olarak hiçbir sıkıntı yok. lakin ekrandaki değer şarj olurken 99 a hızlı çıkıp orada uzun süre 100 olana kadar bekliyor.. aynı şekilde şarj yaparken de 0 a hızlıca düşüp oradayken birçok kez telefonu şarj ediyor.. kapasitesine göre herşey normal lakin bu kalibrasyon sorunu nasıl çözülür.. yardımlarınızı bekliyorum.. şimdiden teşekkürler..
örnek ürün linki:
https://tr.aliexpress.com/item/1005004651099748.html

Taktığınız piller nasıl pil sıfırlı alındı marka model nedir?

Pillerin hepsini takmayın. Bekleyen şarjlı pillerin içinden 4 tane en yüksek sarj tutanı suçun birde testi 4 tane ile gerçekleştirin.

Bu tür devrelerde kalibrasyon yapilabiliyormu emin degilim. Zannetmiyorum. 20 tane pilde baya abartı çok olmuş. Paralel pil grupları özdeş olmazsa saçmalayabilir.

Pillerin hepsini takmayın. Bekleyen şarjlı pillerin içinden 4 tane en yüksek sarj tutanı suçun birde testi 4 tane ile gerçekleştirin.

Bu tür devrelerde kalibrasyon yapilabiliyormu emin degilim. Zannetmiyorum. 20 tane pilde baya abartı çok olmuş. Paralel pil grupları özdeş olmazsa saçmalayabilir.
Önerin için teşekkürler.. deneyeceğim..

Forum istatistikleri

Konular
128,203
Kullanıcılar
449,985
Son üye
sSait Başdaş

Yeni konular

Geri