profilo pasifik 5128 model çamaşır makinası

Aynı şema hem tek kademeli hemde çift kademeli tiplerindir.
Tek kademelide P-11 - 12 - 13 su seviye kontrolünde kullanılınır .
Çift kademelide P-21 - 22 - 23 nolu kontaklar kullanılır .

Çift kademelide 11-13 ısıtıcı anahtarlama kontagı olarak kullanılmıştır .12 boşta kalır hiç bir kablo girmez

Siz 7 li demişsiniz demekki prosestat daha önce degişmiş !
7li olanda 24 ve 12 boşta kalmalıdır !

profilo 5520 kablo semeası varsa yardımcı olabılırmısınız... cok acıl!!!!!

alfa romeo ustam gönderdiğin şema uyum sağlamadı şemada kablonun bağlandığı yerler farklı uymadı
elinizde profilo 5128 için şema var ise yollarmısınız

selam
şemanın uyum sağlamaması doğal çünki sendeki makina o serinin daha sonra üretilen serisi kablo renkleri uymaz. seviye 2 kademe ve prosestat 7 kabloludur.beyin soketlerine numara verdiğin resme göre sana uçlayı yazıyorum
1 gri çift
2 pembe
3 mavi
4 turuncu
5 pembe açma kapamadan gelen
6 kahve beyaz

Merhaba, öncelikle forumunuz çok faydalı bilgiler içeriyor bunu belirtmek isterim.

Benim evimde Profilo Pacific 5128 modeli bir makine var.Banyodaki nemden dolayı ara sıra beyni karışıyor ve çalışmıyor.Ben de kartını söküp temizleyip kurutup geri takıyorum.Ancak son yaptığımda ben de soket yerlerini not almadığım için sıkıntı oldu ve makine şu anda sigorta attırıyor.sizden ricam hangi soketin nereye takılacağını basit ve sade bir şekilde anlata/gösterebilir misiniz?
Yardım edeceklere şimdiden teşekkür ederim.

Acil cevap verebilecek yok mu akşam halletmem lazım?

profilom' Alıntı:

GÜNCEL..........

Merhaba, öncelikle forumunuz çok faydalı bilgiler içeriyor bunu belirtmek isterim.

Benim evimde Profilo Pacific 5128 modeli bir makine var.Banyodaki nemden dolayı ara sıra beyni karışıyor ve çalışmıyor.Ben de kartını söküp temizleyip kurutup geri takıyorum.Ancak son yaptığımda ben de soket yerlerini not almadığım için sıkıntı oldu ve makine şu anda sigorta attırıyor.sizden ricam hangi soketin nereye takılacağını basit ve sade bir şekilde anlata/gösterebilir misiniz?
Yardım edeceklere şimdiden teşekkür ederim.

GÜNCEL..........

supermaster ustaya teşekkürler

aegj.jpg

Son düzenleme:
merhabalar bende bu şekilde bağladım motorun kömürleri değişmişti ancak makine su aldı tam motoru çevirecekti ki bütün sigortaları attırdı neden olabilir bu ?
motorda bir sıkıntı yoksa rezistansa bağlı kabloları çıkar öyle dene eğer sigorta atmaz ise rezistansınız arızalıdır.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,225
Kullanıcılar
450,016
Son üye
ahmedsayin

Yeni konular

Geri