Süper iletken Hakında Fikirler

roksyyyyy

Üye
Herkese Merhaba
Süper iletken hakkında ki görüşlerin nelerdir?Sizce nasıl geliştirilebilir?
Elektrikte en büyük sorun bence kayıplardır.Bu sorunu ortadan kaldırmak Dünya çapında bir buluş olacaktır bizde bir forum olduğumuza göre tartışarak fikir paylaşımında bulunabiliriz.Ve böylece Belki de aramızdan birisi bu konuyla ilgili bir buluş yapabilir.Hepinizin fikirlerini ve görüşelrinizi bekliyorum.

Sn roksyyyyy;
Öncelikle fikirleriniz veya fikirlerim yoruma açıktır.Bazı konulara bizlere öğretilen kadar fikir yürütebiliyoruz.Bunun uygulamasını görmediğimizdeb pek pekiştirici olmuyor.
Şimdi süper iletken dediğimiz çok detaya girmeden atomlarındaki elektron sayısına bağımlı olarak elde edilen bi madde.
Ben şu kadarına şahidim - 268 derecede seramik sargılardan 500 amper akım geçirerek çok kuvvetli bir mıknatıslanma elde edilebiliyor.Halbuki bildiğimiz seramik elektrik yalıtkanlığı çok büyük olan bi madde.
Mutlak sıcaklık yada soğukluk diyelim - 273 derece buna dünyada ulaşmamız mümkün değil.zaten - 268 derece günlerce kompresor çalıştırılıp bi sıvı helyumla oluşabiliyor.
Dünya üzerindeki maddelerle bu zor görünüyor.Yada atom yapılarını değiştirmek için bi cihaz.Bileşik bi malzeme gerekiyor.
Benim bildiklerim bu kadar.

Forum istatistikleri

Konular
128,397
Kullanıcılar
450,287
Son üye
asımeren

Yeni konular

Geri