Sarjj regulatorune amper metre baglama

Soyle yaptım panelden regulatore gelen + ucuna şöntu bagladım şöntun diger ucunuda kabloyla şarj regulatoru. Panel girisine bagladım uclardan sarı ve mavi uvu söntün birer uclarına bagladım

Cihaz bunun aynısı ampermetre
Panelden gelen amperi sürekli ölçecek
http://urun.gittigidiyor.com/ev-ele...metre-ampermetre-dual-dc-0-100v-10a-205115102

Şu ürünün arkadan resmini çekip gönderirmisiniz bu sitede iki model cihazın resmini koymuşlar. Sizinki hangisi acaba. Bunlardan biri 10 amperlik üzerinde içinde kendi şönt direnci mevcut. Buna harici şönt direnci takıp 100 amper ölçemezsiniz.

Karıştırmış olmayasanız bu cihaz 100 volt ölçüyor 10 amper ölçüyor.

En güzeli arkadan net ve okunaklı resmini eklerseniz öneride bulunabilirim. Sağ yanında da etiket var onunda resmini eklemenizde fayda var. Yoksa linkte iki ayrı cihaz var yanlış bağlantı önerip cihazınızın yanmasını istemem

Şu ürünün arkadan resmini çekip gönderirmisiniz bu sitede iki model cihazın resmini koymuşlar. Sizinki hangisi acaba. Bunlardan biri 10 amperlik üzerinde içinde kendi şönt direnci mevcut. Buna harici şönt direnci takıp 100 amper ölçemezsiniz.

Karıştırmış olmayasanız bu cihaz 100 volt ölçüyor 10 amper ölçüyor.

En güzeli arkadan net ve okunaklı resmini eklerseniz öneride bulunabilirim. Sağ yanında da etiket var onunda resmini eklemenizde fayda var. Yoksa linkte iki ayrı cihaz var yanlış bağlantı önerip cihazınızın yanmasını istemem

Ekli dosyalar

• 1457903524265.jpg
    1457903524265.jpg
    38 KB · Görüntüleme: 13
Bu resimdeki cihazin yaninda sont direncide verdiler mi?

takıldığın yer nerde Musa bey doğru değer alamadın mı hiç mi çalışmadı?Kalibasyonu oto elektrikçilerinin kullandığı direkt aküyü olçen ampermetreyle yaparsan onun içindeki omaja göre şönt direncini yapabilirsin.

takıldığın yer nerde Musa bey doğru değer alamadın mı hiç mi çalışmadı?Kalibasyonu oto elektrikçilerinin kullandığı direkt aküyü olçen ampermetreyle yaparsan onun içindeki omaja göre şönt direncini yapabilirsin.
Ustad voltajı cok iyi olcuyor amper değerini 396 amper yazıyor baglantida

Bu resimdeki cihazin yaninda sont direncide verdiler mi?
Bu cihazı alırken 500a lik şönt ile birlikte geldi daha sonra bende 100a lık şönt aldım onu kullanalım dedim
DC 0-300V 500A Dual LED Digital Volt Amp Voltage Power Meter + 500A/75mV Shunt

Aldığım yerdeki özellikleri

Ekli dosyalar

• 1457933870857.jpg
    1457933870857.jpg
    22.7 KB · Görüntüleme: 15
Bu cihazı alırken 500a lik şönt ile birlikte geldi daha sonra bende 100a lık şönt aldım onu kullanalım dedim
DC 0-300V 500A Dual LED Digital Volt Amp Voltage Power Meter + 500A/75mV Shunt

Aldığım yerdeki özellikleri

Merhaba.Bakın,birlikte verilen bu şönt direnç,yine satılan bu dijital ampermetreyle ayni anda kullanılmak üzere hesaplanmıştır,siz gelişigüzel bir direnci seçerek,örneğin 500 A yerine 100 A'liği kullanarak bu skala değerini,bu ampere tam karşılık gelen değerleriyle okunmaz hale de getirebilirsiniz.Bu durumda analog olanlarında ibre çok gerilerde (0' 'a çok yakın) kalabilir,ölçülen değerler hatalı olan bu sınırlarda okunabilir,dijitalde ise kendi ölçme sınırları içinde bu düşük omajlı direnç yüzünden tam olarak kalamayacağı için tam ölçülebilir bir değer göremeyebilirsiniz,çok büyük olasılıkla.Mevcudu varsa örneğin seçerken 40A'lik kapasite için için biraz daha üstünü,50-60 A''lik olanını direnç+dijital ölçü aletiyle birlikte seçebilseydiniz çok daha iyi olurdu.Kolay gelsin.

Şöntün direnci yüksek olduğundan değeri yüksek gösteriyor. Kendi şöntünüzü yapacaksınız veya orjinalini kullanacaksınız. Denemek isterseniz nasıl olacağını anlatırım.

Forum istatistikleri

Konular
128,321
Kullanıcılar
450,161
Son üye
Nonjekal

Yeni konular

Geri