Siemens G120 profibus akım ve frekans bilgisini görme

faruk26esk

Üye
Merhaba arkadaşlar elimde simens g120 sürücü var bu sürücüyü ben siemens s7200 ile haberleştirip start stop verebiliyorum hatta frekansı değiştirebiliyorum fakat gönderdiğim frekans ve plc de aldığım görünürlük farklı yani ben 50 yazdığımdw sürücüye 50 gitmesini istiyorum bunu nasıl yaparım yardımcı olursanız sevinirim

Moderatör tarafında düzenlendi:
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Merhaba arkadaşlar elimde simens g120 sürücü var bu sürücüyü ben siemens s7200 ile haberleştirip start stop verebiliyorum hatta frekansı değiştirebiliyorum fakat gönderdiğim frekans ve plc de aldığım görünürlük farklı yani ben 50 yazdığımdw sürücüye 50 gitmesini istiyorum bunu nasıl yaparım yardımcı olursanız sevinirim
Sayı sistemi farklı olabilir.
siz hex gönderiyorsunuz o desimal okuyor olabilir veya tam tersi

Adresin üzerine gelip fare ile sağ clıck yapıp açılan ufak pencerede seçeneklerden değiştirebilirsiniz (modify vs bir seçenek vardı tam hatırlayamıyorum şuan)

Yada Move edin veriyi norm_x, scale_x kullanarakta oran orantı yapabilrsiniz.

P2000 değeri ile gönderdiğiniz hız bilgisi uyuşuyor mu?
P2000(referance speed) PLC'den sürücüye %100 hızla dön, 16#4000(16384) değeri gönderdiğinizde motoru döndürmeye çalışacağı hızdır. Buradaki değere göre gönderilen hız bilgisini rpm, hz bilgisine çevirecektir.
Tabi bunun için motor etiketindeki bilgilerin girildiği parametrelerinde doğru bir şekilde girilmiş olması gerekir.

Forum istatistikleri

Konular
128,254
Kullanıcılar
450,075
Son üye
oodak

Yeni konular

Geri