Siemens Servo ve Hız kontrol içeren sistem..

aybulus

Üye
Arkadaşalr kolay gelsin..Bir fabrikamızda 3 adet servo motor ve 1 adet AC motor un bulunduğu bir sistem kurulacak.Ayrıca bir operatör panel ve s7 300 plc olacak.Bütün sistem A dan Z ye Siemens olacak.Benim sorum ise servo sistemi ve hız kontol için neler kullanmamız gerekebileceği.Daha önce SEW kullanırken bir sürücü 1 servo motor alıp işelmi bitiriyorduk.Siemens olursa bu durum nasıl değişiyor.Altta sistemde kullanılmak istenen ekipmanların bi kaçı var bunlar hakkında yardımcı olursanız sevinirim.Mesela Sinamics kontrol ünitesi dediği Ac motor modülüne mi bağlı olacak ya da tam olarak ne iş yapacak.

-Sistemde son nesil Siemens Simotion ve Sinamics Hareket Kontrol Ünitesi
kullanılacaktır

-Sistemde kullanılacak servo besleme ve motor modülleri Siemens
Sinamics olarak kullanılacaktır.

-Sistemde kullanılacak servo motor drive cliq özelliğine sahip 1FK7 serisi
servo motorlar olacaktır. Servo motorlar işletmenizde daha önceden
kullanılan motor tork değerlerine(6.8 Nm) göre seçilmiştir..

-Sistemde 3 eksen servo motor ve donanımı ile birlikte 1 adet Ac motor
sürücüsü dahildir.

-Sistemde genel algoritma ve kontrol için Siemens S7-300 ailesinden PLC
ve modülleri kullanılacaktır.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Arkadaşalr kolay gelsin..Bir fabrikamızda 3 adet servo motor ve 1 adet AC motor un bulunduğu bir sistem kurulacak.Ayrıca bir operatör panel ve s7 300 plc olacak.Bütün sistem A dan Z ye Siemens olacak.Benim sorum ise servo sistemi ve hız kontol için neler kullanmamız gerekebileceği.Daha önce SEW kullanırken bir sürücü 1 servo motor alıp işelmi bitiriyorduk.Siemens olursa bu durum nasıl değişiyor.Altta sistemde kullanılmak istenen ekipmanların bi kaçı var bunlar hakkında yardımcı olursanız sevinirim.Mesela Sinamics kontrol ünitesi dediği Ac motor modülüne mi bağlı olacak ya da tam olarak ne iş yapacak.

-Sistemde son nesil Siemens Simotion ve Sinamics Hareket Kontrol Ünitesi
kullanılacaktır

-Sistemde kullanılacak servo besleme ve motor modülleri Siemens
Sinamics olarak kullanılacaktır.

-Sistemde kullanılacak servo motor drive cliq özelliğine sahip 1FK7 serisi
servo motorlar olacaktır. Servo motorlar işletmenizde daha önceden
kullanılan motor tork değerlerine(6.8 Nm) göre seçilmiştir..

-Sistemde 3 eksen servo motor ve donanımı ile birlikte 1 adet Ac motor
sürücüsü dahildir.

-Sistemde genel algoritma ve kontrol için Siemens S7-300 ailesinden PLC
ve modülleri kullanılacaktır.

sisteminizde 1 adet simotion d425 (3 eksen için uygun ve asm ao ile kontrol edebilirsiniz) serisi motion sistem 3 motor içi 1 adet double motor module ve 1 adet single motor modlue ile ona uygun smart line modul, 1fk serisi motorlar ile servo kısmını haledebilirsiniz.
asm için ise yapacağınız iş ve motor gücüne göre micromaster serisi uygun olur. eğer işi firma dışına yaptırracaksanız bizden teklif alabilirsiniz. firma bilgilerini özelden atarsanız size yardımcı olabilirim. iyi çalışmalar,

James_sr bilgielendirdiğin için çok tşk ederim aradığım şey tam olarak söylediklerindi.Diğer konuda PM attım.İyi çalışmalar..

James_sr bilgielendirdiğin için çok tşk ederim aradığım şey tam olarak söylediklerindi.Diğer konuda PM attım.İyi çalışmalar..

buarada s7-300 istendiğini şimdi farkettim d425 yerine cu ünite+s7-300 plc şeklinde bir konfigurasyon gerekecek .

Forum istatistikleri

Konular
128,315
Kullanıcılar
450,149
Son üye
yusuf_19034

Yeni konular

Geri