Sigorta atmasını engelleme

KAR probleminizi çözdükten sonra odanızdaki tezgaha böyle bir akım sınırlayıcı takabilirsiniz.
AliExpress''te ortalama 450TL civarında.

current_limiter.png

https://tr.aliexpress.com/item/1005005987028875.html?gatewayAdapt=glo2tur

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
ürüne bakıp alıcam fakat KAR problemi dediğiniz bende bir problem mi var KAR dup dururken atmıyor bir kattle tamir ediyordum sanırım fazla nötr ü yanlış bağladım onu fişe takınca KAR atmıştı bende bunun önüne geçmek için dediğiniz akım sınırlayıcıyı uzatmanın ucuna takarım

Sizin sigortanız atmıyor, Sigorta kutusunda bulunan Kaçak Akım Koruma Rölesi atıyor. Ya KAKR'ın girişinden odaya kablo çekeceksiniz ya da odanızdaki prizde toprak hattını iptal edeceksiniz. Yalnız toprağı iptal etme durumunda ufak bir sıkıntı olur, olası bir çarpılma durumunda ölebilirsiniz.

ürüne bakıp alıcam fakat KAR problemi dediğiniz bende bir problem mi var KAR dup dururken atmıyor bir kattle tamir ediyordum sanırım fazla nötr ü yanlış bağladım onu fişe takınca KAR atmıştı bende bunun önüne geçmek için dediğiniz akım sınırlayıcıyı uzatmanın ucuna takarım
Tamam, KAR zaten faydalıdır :), devre dışı bırakmayacaksanız problem yok

Kolay gelsin

Fazla nötrün yerini yanlış bağlamayla kaçak akım rölesi açmaz. Ya fazdan toprağa kaçak vardır, ya nötr ve toprak kablolarının yerini karıştırıp bağlamışsınızdır ya da toprakla nötr kabloları birbirine temas etmiştir. @rsimsek usta yapmanız gerekenleri söylemiş. Röleyi iptal falan edeyim demeyin. Benim önerim panonunuza bir adet daha röle takıp o odanın linyesini o kaçak akım rölesine bağlamınız yönünde olur.​

10 mA de olanlar var.Ancak,arala- rında selektivite sağlanamaz. Yani,aynı anda ikisibirdende atabilir.Bu,belki denenebilir.

Ekli dosyalar

• 10 mA PRİZ.jpg
    10 mA PRİZ.jpg
    172.8 KB · Görüntüleme: 8
Son düzenleme:
Merhaba Evde bir çok tamirat yapıyorum. ve sigorta attığında çok büyük sorun oluyor tüm evin elektirği gidiyor ve ürünlere zarar veriyor bulunduğum odadaki bir prize uzatma takarak buna sigorta falan bağlasam sadece uzatmadaki sigorta atmasını sağlayabilirmiyim.

Pano hazırlamalısınız ( bir çok tamirat )

Örnek sistem : ( Geliştirme yapılabilir . )

sk.png

Forum istatistikleri

Konular
128,426
Kullanıcılar
450,342
Son üye
Zuwax

Yeni konular

Geri