Sigorta yanması

Adem Turan

Üye
Merhaba arkadaşlar grupta yeniyim öncelikle iyi bayramlar hepinize.Bugün direkten döndük diyebilirim aylardır sigorta panosunun oralardan kötü koku vardı bizde biryerde fare felanmı öldü diyordum neyse konuya geleyim birden panodan duman çıktığını gördüm ve durum resimlerde görüldügü gibi sigortalar yanmış ama alt taraftaki resimde gosterdigim alt kopruler yanip sigortalari yakti anlamadığım sigortalar atmamış nedense alt köprüler yanıp 3 sigortayida sirasiyla yakmis sigorta 25 25 16 lık tı simdilik elde 32 lik vardi onlari taktim yarın ilk is 16lık almak yeniden takma ve bir isi iyi bilen birine sormak sebebini o anda evde yogun bir tuketimde yoktu normal seyler kablolar 5 sene once degistim3luk kablolar bunu neden yapar çözemedik emek eden yazan tum dostlara tesekkur ederim
IMG-20220710-WA0003.jpeg

Ekli dosyalar

• Screenshot_2022-07-10-22-21-32.png
    Screenshot_2022-07-10-22-21-32.png
    1.1 MB · Görüntüleme: 28
Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar grupta yeniyim öncelikle iyi bayramlar hepinize.Bugün direkten döndük diyebilirim aylardır sigorta panosunun oralardan kötü koku vardı bizde biryerde fare felanmı öldü diyordum neyse konuya geleyim birden panodan duman çıktığını gördüm ve durum resimlerde görüldügü gibi sigortalar yanmış ama alt taraftaki resimde gosterdigim alt kopruler yanip sigortalari yakti anlamadığım sigortalar atmamış nedense alt köprüler yanıp 3 sigortayida sirasiyla yakmis sigorta 25 25 16 lık tı simdilik elde 32 lik vardi onlari taktim yarın ilk is 16lık almak yeniden takma ve bir isi iyi bilen birine sormak sebebini o anda evde yogun bir tuketimde yoktu normal seyler kablolar 5 sene once degistim3luk kablolar bunu neden yapar çözemedik emek eden yazan tum dostlara tesekkur ederimEkli dosyayı görüntüle 88965
Özensiz ve savruk işçilik+ gevşek temas + yetersiz köprü kablosu kesiti +kalitesiz malzeme = ark ve yangın.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Merhaba arkadaşlar grupta yeniyim öncelikle iyi bayramlar hepinize.Bugün direkten döndük diyebilirim aylardır sigorta panosunun oralardan kötü koku vardı bizde biryerde fare felanmı öldü diyordum neyse konuya geleyim birden panodan duman çıktığını gördüm ve durum resimlerde görüldügü gibi sigortalar yanmış ama alt taraftaki resimde gosterdigim alt kopruler yanip sigortalari yakti anlamadığım sigortalar atmamış nedense alt köprüler yanıp 3 sigortayida sirasiyla yakmis sigorta 25 25 16 lık tı simdilik elde 32 lik vardi onlari taktim yarın ilk is 16lık almak yeniden takma ve bir isi iyi bilen birine sormak sebebini o anda evde yogun bir tuketimde yoktu normal seyler kablolar 5 sene once degistim3luk kablolar bunu neden yapar çözemedik emek eden yazan tum dostlara tesekkur ederimEkli dosyayı görüntüle 88965
Sn. @Under Ground güzel bir açıklama yapmış. Ona ek olarak sadece şunu eklemek düştü bana. Sigortaları kafanıza göre gelişi güzel takmamanız gerekmektedir. O bağlayacağınız sigortadan neyin beslendiği önemlidir. Ona göre akım hesapları yapılmakta ve Hesaplanan akım değerinin kablo akım taşıma kapasitesine göre 1 üst akım değeri ele alınıp ona uygun sigorta seçilmelidir. Tekrar ediyorum ! ev tipi tesisler için priz linyelerine B16A 6kA sigorta 3x2,5NYA kablo , aydınlatma için ise B10A 6kA sigorta 2x1,5 NYA kablo. Köprü kablosu kesitiniz ise min. 4mm2 olmalıdır!

Özensiz ve savruk işçilik+ gevşek temas + yetersiz köprü kablosu kesiti +kalitesiz malzeme = ark ve yangın.
Öncelikle tesekurler yorum icin soylediginiz her madde acabilirmisiniz nasil yol izlemem gerekir ark oldugunu bende dusundum koprulerde gevseklik olmasindan dolayi simdi iyice siktik kopruler nasil olmali 2.5 kablo kullandim baz yerlerde 3 var hatta

Öncelikle tesekurler yorum icin soylediginiz her madde acabilirmisiniz nasil yol izlemem gerekir ark oldugunu bende dusundum koprulerde gevseklik olmasindan dolayi simdi iyice siktik kopruler nasil olmali 2.5 kablo kullandim baz yerlerde 3 var hatta
Yukarıda size sn. @Under Ground da cevap verdi ben de verdim ama okumadınız galiba tekrar okumanızı tavsiye ederim. 3'lük kablo dediğiniz şey 3 damarlı mı ? Anca öyle var başka 3mm2 diye bir kablo kesiti yok!

ıkıdır , 3 mm kablo dıyorsunuz. 3 mm dıye bır kablo kesidi yok. Arkadasların, öngörüsünee ılave edılecek bir sey yok.. Onları uygulayın yeter.
Öğretmen: Under Ground kablo kesitlerini say !
Under Ground : 0.75 , 1 , 1.5 , 2.5 , 4 , 6 , 10 , 16 , 25 , 35 , 50 , 70 ,95 , 120 , 150 gerisi aklıma gelmiyor öğretmenim. Arada sallamış ta olabilirim ama 3 yok kesin eminim .

Son düzenleme:
Öğretmen: Under Ground kablo kesitlerini say !
Under Ground : 0.75 , 1 , 1.5 , 2.5 , 4 , 6 , 10 , 16 , 25 , 35 , 50 , 70 ,95 , 120 , 150 gerisi aklıma gelmiyor öğretmenim. Arada sallamış ta olabilirim ama 3 yok kesin eminim .
1,5+1,5=3 olmasın sakın (ben Fransız)

Ve Aleykümselam , Mübarek Kurban Bayramınızı kutlarım .

Elektrikçi bulup yaptırmanız .

Screenshot_2022-07-10-22-21-32.png

Forum istatistikleri

Konular
128,252
Kullanıcılar
450,071
Son üye
SERİN MUH

Yeni konular

Geri