Sigorta yanması

Adem Turan

Üye
Merhaba arkadaşlar grupta yeniyim öncelikle iyi bayramlar hepinize.Bugün direkten döndük diyebilirim aylardır sigorta panosunun oralardan kötü koku vardı bizde biryerde fare felanmı öldü diyordum neyse konuya geleyim birden panodan duman çıktığını gördüm ve durum resimlerde görüldügü gibi sigortalar yanmış ama alt taraftaki resimde gosterdigim alt kopruler yanip sigortalari yakti anlamadığım sigortalar atmamış nedense alt köprüler yanıp 3 sigortayida sirasiyla yakmis sigorta 25 25 16 lık tı simdilik elde 32 lik vardi onlari taktim yarın ilk is 16lık almak yeniden takma ve bir isi iyi bilen birine sormak sebebini o anda evde yogun bir tuketimde yoktu normal seyler kablolar 5 sene once degistim3luk kablolar bunu neden yapar çözemedik emek eden yazan tum dostlara tesekkur ederim
IMG-20220710-WA0003.jpeg

Ekli dosyalar

• Screenshot_2022-07-10-22-21-32.png
    Screenshot_2022-07-10-22-21-32.png
    1.1 MB · Görüntüleme: 28
Son düzenleme:
Bir ilave daha yapmak istiyorum. Nya kablonun klemense giren ucu eğer yeterince düz ve açısız değilse sıkma anında nyaf yada ttr kablo gibi ezilmeyeceği için sıkıldığı anda tek ya da iki noktadan temasla kötü bir iletim noktası oluşabilir. Bu noktada oluşan ısıyla da bu hasarlar oluşabilir.

Son düzenleme:
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Hatta gaza gelip bir ilave daha yapayım. Kablo ucu soyma pensesi teknik personelin hiç yanında taşımaktan hazetmediği çoğunun da ne olduğunu bilmediği bir aparat . Peki ne yapalım. Kombine pense kesme tarafı, yan keski , kerpeten ne bulursak onunla kablo ucunu soyalım. Böyle açmalarda kablo ucunun çentik yemediği yani azda olsa kesit kaybına uğramadığı durum yok gibidir .

Forum istatistikleri

Konular
128,252
Kullanıcılar
450,071
Son üye
SERİN MUH

Yeni konular

Geri