Star box uydu satrali problemi

calderon61

Üye
Arkadaşlar elektrikler gittiğinde 1-2 saat sonra Şebeke elektriği geri verildiğinde uydu sinyalleri olmuyor. Santral olarak 24 lü yada 32 li emin değilim starbox marka santral mevcut. Böyle elektrikler gidip geldiğinde cihaz sanırım kendini korumaya alıyor. Santralin adaptörünü çekip 5-10 saniye sonra taktığımızda sinyal geliyordu. 1-2 yıldır böyle oluyordu. Ancak dün akşam gece elektrikler gitmiş. Sabah sinyal yoktu. Çıktım santralin yine fişini çekip taktım ama bu sefer düzelmedi. 3 ayrı odada ayrı hat var. Hiçbir uyduda sinyal yok. Sorun ne olabilir ?
not: binada 24 yada 32 li starbox santral mevcut. Ancak binada 4 daire var. benim dairede 4 ayrı hat var. Diğer dairelerde 2 ayrı hat var.

Arkadaşlar elektrikler gittiğinde 1-2 saat sonra şebeke elektriği geri verildiğinde uydu sinyalleri olmuyor. Santral olarak 24 lü yada 32 li emin değilim starbox marka santral mevcut. Böyle elektrikler gidip geldiğinde cihaz sanırım kendini korumaya alıyor. Santralin adaptörünü çekip 5-10 saniye sonra taktığımızda sinyal geliyordu. 1-2 yıldır böyle oluyordu. Ancak dün akşam gece elektrikler gitmiş. Sabah sinyal yoktu. Çıktım santralin yine fişini çekip taktım ama bu sefer düzelmedi. 3 ayrı odada ayrı hat var. Hiçbir uyduda sinyal yok. Sorun ne olabilir ?
not: binada 24 yada 32 li starbox santral mevcut. Ancak binada 4 daire var. benim dairede 4 ayrı hat var. Diğer dairelerde 2 ayrı hat var.
Hiç bir dairede sinyal yoksa ya santral gitmiştir ya adaptör. Uydu işi yapan arkadaşlardan birini davet ederseniz ölçerek sonucu bildirir.

En kolayı adaptörün voltajını ölçün. Ama yükte çöküyor olabilir. İçindeki kondansatörleri kontrolvetmek lazım. Aynı volt ve güçte bir adaptörbile de denenebilir.

En kolayı adaptörün voltajını ölçün. Ama yükte çöküyor olabilir. İçindeki kondansatörleri kontrolvetmek lazım. Aynı volt ve güçte bir adaptörbile de denenebilir.
adaptörü santrale taktığımda power ışığı 1 saniye güçlü yanıyor sonra power ışığı azalıyor ve sönük yanıyor. 15-20 dakka söktüm taktım adaptörü çıkar tak çıkar tak derken düzeldi. Ama sanırım bizi yarı yolda bırakacak. Şimdi adaptörmü bozuk yoksa santral mi? Ölçü aletim yok maalesef.

Bir kaç ay önce bizim santralin adaptörü arızalanmıştı. Adaptör 18 volt olması gerekirken düşük bir volt ölçtüm. 2 adet kondansatörün değişimi sonrası düzeldi.

teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
128,314
Kullanıcılar
450,149
Son üye
yusuf_19034

Yeni konular

Geri