Tam sinüs akıllı inverter tavsiye

nonamez

Üye
UPS seçerken kendimi burada buldum. Ev için sanırım en iyisi solar panelli bir sistem kurdurtmak. Ancak konu çok detaylı sadece öğrenmek istediğim bu işin en iyi ve orta sınıfları hangi firmalar?

Tüketimim: 800 W ne kadar güçlü bir inverter almalıyım?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
800 watt günlük mü, saatlik mi?

ürünlerin üstünde yazan watt oranları bu şekildeydi hocam.
Merhabalar.
Almışken 3 Kva alın pişman olmazsınız.
Tommatech bu konuda gerçekten başarılı.
Mustafa hocam tommatech de yüksek sesli çalışıyor diye bir yorum okumuştum. evin bodrum katında bir odada çalışacak sistem yinede rahatsız eder mi?

Ürünlerin üzerinde yazan güç değerleri önemli tabi, daha önemlisi bu cihazların günlük kullanım süreleri.
İnverterler yüke binince ısınmadan dolayı fanları devreye girer ve ister istemez bu da ses üretir. Yaşam alanına yakın olması rahatsız eder.

Ürünlerin üzerinde yazan güç değerleri önemli tabi, daha önemlisi bu cihazların günlük kullanım süreleri.
İnverterler yüke binince ısınmadan dolayı fanları devreye girer ve ister istemez bu da ses üretir. Yaşam alanına yakın olması rahatsız eder.
Hocam müstakil bir binanın bodrum katındaki oda da olması rahatsız eder mi?

Tommatech aküleri şarj etme esnasında ikinci fan devreye girdiği için biraz yüksek ses çıkarıyor ama bodrum katında kesinlikle rahatsız etmez.

Tommatech aküleri şarj etme esnasında ikinci fan devreye girdiği için biraz yüksek ses çıkarıyor ama bodrum katında kesinlikle rahatsız etmez.
Mustafa hocam teşekkürler.

Bugün buradaki yazışmalarımızdan sonra 2 tane solar enerji sistemi kuran firmaya gittim.
İsteğim bir UPS gibi çalışan sistem kurmaktı ama ikiside böyle bir sistem kuran yok dedi şaşırdım kaldım. :S

Sistemin yapmasını istediğim şey 1000 Watt güç tüketimi (saatlik) olan bir sistemi (ampül, akıllı ev sistemi) 3-4 saat kadar elektirikler gitse dahi ayakta tutabilmesi.Bunun için sistemin akü içinde 3-4 saat 1000W gücü kaldıracak kadar bir enerji kalmalı.

Ev Şebeke elektriğini sürekli kullanılacak ancak bu arada aküde biriken elektiriğide kullanacağız ancak asla akü 1000 Watt gücü 3-4 saat yetecek enerjiyi harcamayacak ki elektirikler gittiğinde sistemi ayakta tutabilsin. Yani bir UPS gibi çalışsın.

Şimdi hocam bu firmalar hybrid inverter olmalı ama onlarada izin verilmiyor resmi başvuruda dedi. :S

Bunu ilk ben düşünmüş olamam heralde. Her ikiside araştırıp dönecekler sözde...

Bu iş mümkün değil midir? Çok imkansız bir şey mi istiyorum acaba?

Hibrid invertörü yanlış söylemişler. Hibrid hem panel, hem rüzgar hem de jeneratör girişli olanlar için kullanılıyor. Siz akıllı tür tam sinüs inverter almalısınız. Bu tür inverterlerde hem panel girişi hem de yeterli gelmediğinde şebekeyi devreye alırlar. İzin verilmiyor denen olay, aküsüz ongrid inverterler için kullanılır. Onlar için şebeke akü gibi kullanılır, işletme ile yapılan (yapılabilirse) anlaşma ve çift taraflı sayaç ile üretilen enerji şebekeye basılır, üretim olmadığı zamanlarda da şebekeden kullanılır. Basılan ve çekilen enerji mahsuplaşarak faturalandırılır.
Buzdolabı da çalıştırılacaksa 1kw dan daha büyük akıllı tam sinüs inverter alın. Aküleri de toplam ihtiyacınız olan enerjinin iki katı olarak seçin. Yani saatte 300 watt desek 4 saatte 1200 watt eder. O da teorik olarak 100 A akü eder. Ama hiç bir zaman akünün yüzde yüzü kullanılamaz! O yüzden saatte en fazla 300 watt'a göre en az 200A akü alınmalıdır.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,397
Kullanıcılar
450,284
Son üye
ghj56

Yeni konular

Geri