tasarruflu ampulde pırpırlama sorunu

naftis

Üye
Merhabalar, kendi evimde yaşamış olduğum bir sorun hakkında yardımlarınızı bekliyorum sorunum; sadece salon da bulunan 5 li ve 3 lü avizelerime takılı olan tasarruflu ampuller anahtarı kapalı konumda olmasına rağmen pırpırlama şeklinde yanıp sönmekte akşamları ev disko gibi oluyor her defasında sigortadan kapatmak zorunda kalıyorum. teşekkürler....

Avize bağlantısını yaparken ortak uca ile ayrılmış uçlara yanlışlıkla faz girmişsin. Birisi faz diğeri nötr olacak :)

ama başka şekilde lambalar hiç yanmıyor, yani anahtarı açık konuma getirisem bir sorunum yok, sorun kapalı konumda pırpırlaması anlatabildi mi bilmiyorum ama.

avize bağlantısını yaparken ortak uca ile ayrılmış uçlara yanlışlıkla faz girmişsin. Birisi faz diğeri nötr olacak :)

eğer anahtara 2 faz gelmiyorsa (ki gelmiş olması mucize) böyle bir durumda anahtar iletime geçince lambaların yanmaması lazım. Fakat çalışıyormuş.
Anahtar dimmer li mi acaba?

dimmer ne demek bilmiyorum ama ikili anahtarlardan viko nun thea serilerinden

İki faz geleceğini ben de düşünmüyorum. Öyle yazmadım zaten...
Bağlantı hatası var. Bu belli. Bazı armatürlerde toprak bağlantısı da oluyor (olmaz demeyin ben gördüm çünkü). Acaba böyle bir armatür mü?

arkadaşlar sorunumu çözdüm ancak şöyle oldu;

benim anahtarlarım vikonun yanlarında kapalı konumda mavi ışık veren anahtarlarından eğer bu özelliği kullanmak istersem lamba pırpırlama yapıyor, ancak kullanmak istemezsem (ki anahtarın arkasında küçük bir sivüç koymuşlar kapatmak için) bu küçük sivücü kapatınca sorun çözülüyor. ilginize ve yardımlarınıza çok tşkler....

tabi bu arada o kadar para verip bu anahtarı kullanmanın verdiği bir özellikte kullanılmamış oluyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Evet thea larda ve diğer işaret lambalı di ürünlerde bu tür bir problem var. Bağlantı şemasında zaten yazıyor flerosan la kullanmak için böyle bağlayın diye (işaret lambasını iptal ediyor) . O kadar para veren adam tasarruf ampülü kullanması diyorlar heralde.

sorun çözülmüş ama anahtarın ışığının yanmasını istiyorsan anahtara nötr hattı cekebilirsin,arkasına dikkat edersen nötr girişide mevcut,ve bu suretle lambaların kapalı konumda iken kırpışmasınıda önlemiş olursun

Forum istatistikleri

Konular
128,534
Kullanıcılar
450,531
Son üye
yasinnak
Geri