termik röle

elk_54

Üye
kumandada termik röle 95-96 nasıl bağlanır.13-14 95 96 42 43 bunlar hakkında bilgi verirmisiniz teşekkürler.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
kumanda devrelerinde kulanılan teçizatlara ait kesin bir numara yok .
proje hazırlanırken kumanda devresi sigorta dan başlar ve çıkışı 1 verir sin butonlara gider 2. ve devam edersi n
genelde kontaktör yardımcı kontağına 13-14 numara gelir bobin önüne termik devresi konur oda 95-96 numarası gelir.
bu standart deyil sen istediğin numarayı verirsin
daha iyi anlamak için çizilmiş onaylı projeleri incelemeni tavsiye ederim.

arkadaşım kontaktörün 13-14 ucu normalde açık kontaktır kontaktörün bobinine bilgi geldiği zaman 13-14 ucları arası iletken hale gelir. genelde yıldız üçgen vs. gibi devrelerde start verildiğinde mühürleme ucudur.95-96 ucuda aynı şekildedir 95 e bobine gidecek olan bilgi ucunu girersin 96 dan çıkar kontaktörün bobine gider eğerki termiği ayarladığın değerin üzerine çıkarsa akım 95-96 arasındaki anahtarlama açılarak alıcının (motorun vs.) devreden çıkmasını sağlayarak ömrünü uzatır.

Termik röleler üzerinde bulunan 95-96 nolu uçlar normalde kapalı 97-98 nolu uçlar normalde açık uçlardır.

Kontaktör üzerinde bulunan kumanda kontaklarından sonları 3 ve 4'le bitenler açık kontaklar(13-14,53-54 v.s.) Sonları 1 ve 2 ile bitenler kapalı kontaklardır.(21-22,31-32 v.s.)

bir soruda ben sorayım kontaktor bobinini pikli bır devrenın rölesı aracılığıyla çektırıyorum burada sıkıntı kontaktor bobını enerjılenıp kesıldığınde bobin uçlarında ölçme yapamıyorum yanlız tahmınım çok yuksek pik voltaj oluşuyor buda PCB uzerınde elektronik malzemelerın bozulmasına sebep oluyor bu yuksek voltajdan korunmak için ne yapabılırız (not yuksek voltajlı kondansator mesela 2000 volt kutupsuz kullandım kondansator delındı) tek çozum fraday kafesı yapmakta buldum buda işçilik yukseltıyor başka çozumu varmı?

Besleme gerilimi DC. ise bobine paralel diyot veya kutuplu kondansatör kullanılabilir.Besleme AC. ise bobine paralel kondansatör bağlanır.Bilginize.

arkadaşım kontaktörün 13-14 ucu normalde açık kontaktır kontaktörün bobinine bilgi geldiği zaman 13-14 ucları arası iletken hale gelir. genelde yıldız üçgen vs. gibi devrelerde start verildiğinde mühürleme ucudur.95-96 ucuda aynı şekildedir 95 e bobine gidecek olan bilgi ucunu girersin 96 dan çıkar kontaktörün bobine gider eğerki termiği ayarladığın değerin üzerine çıkarsa akım 95-96 arasındaki anahtarlama açılarak alıcının (motorun vs.) devreden çıkmasını sağlayarak ömrünü uzatır.
Sayın Ykp55 bu çizimi hangi programda yaptınız?

paind e cızılmıs gıbı sankı ama elıne saglık guzel cızım

bir soruda ben sorayım kontaktor bobinini pikli bır devrenın rölesı aracılığıyla çektırıyorum burada sıkıntı kontaktor bobını enerjılenıp kesıldığınde bobin uçlarında ölçme yapamıyorum yanlız tahmınım çok yuksek pik voltaj oluşuyor buda PCB uzerınde elektronik malzemelerın bozulmasına sebep oluyor bu yuksek voltajdan korunmak için ne yapabılırız (not yuksek voltajlı kondansator mesela 2000 volt kutupsuz kullandım kondansator delındı) tek çozum fraday kafesı yapmakta buldum buda işçilik yukseltıyor başka çozumu varmı?

Kontrol devresi ile güç devresini optokuplörlerin triyak yapıda olanları ile ve ek olarak bir triyak kullanmak suretiyle yalıtabilirsin. Ayrıca pic in besleme uçlarının hemen arasına 100 nf kondansatör bağlayarak ve de programı sen yazıyorsan şu kodu ekleyerek kısmen giderebilirsin.
@ DEVICE picxxFxxx, BOD_OFF

Forum istatistikleri

Konular
128,331
Kullanıcılar
450,173
Son üye
selmantufekci

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri