Toz Toplama için Fan ve Motor Seçimi.

Cevdet bey, kesinlikle haklı. Niye mi? Konuyu takip edenler bilirler taaa nerlerden nerelere geldim.. Ama bir kerede şu ürünü alsaydım, böyle artistlikler yapmama gerek kalmazdı..

image.jpg

Sonra ne oldu? Ben neler yaptım? Amerikayı baştan keşfettim. Ve çok yorucu oldu. Buda hemen hemen nihai mini toz toplama aparatı.. Maliyeti mi? Herşeyi toplasan, 1000 tlyi bulmuştur.. Belkide fazlası. :( ama çok şey öğretti orası yatsınamaz bir gerçek.

image.jpg

image.jpg

image.jpg

İçeri bükülen bidon için, süt güğümü baktım. Ama, ahşaptan yapmak daha eğlenceliydi.. Zımpara ve cila işleri kaldı.

Abi Konik kısmı konik yapmasakta düz yuvarlak boru kullansak. Konik yaptırmak biraz zor olacak 30 cm çapında plastik boyu kullanıyım diyorum. Tozun gireceği boruda yere paralel değilde biraz ucunu aşağı doğru yaparsam olur gibi düşünüyorum sen ne dersin

Abi Konik kısmı konik yapmasakta düz yuvarlak boru kullansak. Konik yaptırmak biraz zor olacak 30 cm çapında plastik boyu kullanıyım diyorum. Tozun gireceği boruda yere paralel değilde biraz ucunu aşağı doğru yaparsam olur gibi düşünüyorum sen ne dersin

Siklon filtreyi sakın kendim yapayım deme, ne yapsam beceremedim verimsiz oldu. Git 20 dolara çinden siparişi geç. Herşey on numara oluyo ozaman :)

ImageUploadedByKontrolKalemi.Com Mobil1471210772.993712.jpg
ImageUploadedByKontrolKalemi.Com Mobil1471211068.633452.jpg

Memnun muyum? Fena sayılmaz. Çekiş gücü hortum boyu ve çapı ile oratılı olarak değişiyor. Bir süre ürün ile Birlikte gelen hortum 2 metre olduğu için ara aparatı ile süpürge hortumu ekleyerek kullandım. Daha sonra pek bu iş için olmasada baya bir iş gören şu anki beyaz bezimsi hortumu kullanıyorum. Eskiden mdf tozundan geçilmezken şimdi keyfim yerinde.

Unutmadan 640₺ civarı bi ücret ödemiştim. Hortumda 10 metresi 70₺ di[emoji4]

Gene bi zihnisinir projesi ile karşınızdayım.. böyle bir çekmece ve mobil toz toplama ünitesi düşünüyorum... yükseklik 600, en 600, derinlik 300 mm gibi olacak.. çekmecede'dende oluşan toplanan tozu hop dökeceğim. 18mm mdf'den yapıp, epoxy ile boyamayı düşünüyorum. çekmece çevresinede, güzel bir kapı fitili, sanırım verimli olacak.. renginide universal makina yeşiline boyayayım diyorum :D

Ekli dosyalar

• untitled.203.jpg
    untitled.203.jpg
    120.8 KB · Görüntüleme: 21
  • untitled.202.jpg
    untitled.202.jpg
    88.3 KB · Görüntüleme: 20
  • untitled.201.jpg
    untitled.201.jpg
    82.6 KB · Görüntüleme: 22
  • untitled.200.jpg
    untitled.200.jpg
    75.9 KB · Görüntüleme: 22
  • untitled.199.jpg
    untitled.199.jpg
    64.7 KB · Görüntüleme: 20
Hiç tavsiye etmem. Ben makinanın toz poşeti boşaltırken bile çıkan talaş tozu kestiğinde çıkandan fazla oluyor. He metal kesimi yapacaksan başka.

tam anlayamadım. boşaltırken çırpıyorsunuz o yüzden mi çok toz kalkıyor? buarada, 15 litrelik bir çekmece.. sizin cuval muhtelemen, 100 litre vardır. ben biraz ev kullanıcısıyım. devamlı kesim yapmıyorum. hemen dolar mı?

Forum istatistikleri

Konular
128,384
Kullanıcılar
450,270
Son üye
beratasd

Yeni konular

Geri