Vertical Kanalların Bozulması

taşımasu

Üye
Merhaba arkadaşlar
Tv de *VERTICAL(DIKEY)* kanalların sinyal gücü yüksek iken sinyal kalitesinin sürekli dalgalanması ile 3 gün önce LNB'yi değiştirdim ve sorunum çözüldü ancak 3 gün sonra bugün aynı sorun tekrar başladı. Sinyal gücü yüksek iken sinyal kalitesi sürekli dalgalanıyor, bozuk cd gibi görüntü ve ses oluşuyor. Dışarıdan takılan küçük uydu alıcılarından goldmaster zeus kullanıyorum. Ciddi bir ısınma durumu yok.
+kablo yeni çekildi
+konnektör baglantıları iyi durumda

Uydu alıcı çıkışı voltaj degerleri 13v 17.8v ancak tv yi kapatıp açınva vertical kanallar düzelip horizontal bozuluyor böyle bir döngü farkettim, uydu alıcı arızası olduğunu düşünüyorum.

Bende öyle düşünüyorum.

Turksat 42 uydusunda 12310 V - SR 15000 bu frekansta Homotech HT 1200 (Uyduruk) minik uydu alıcısında sorun var. 6-10 dakika içinde 8-10 saniye görüntü mozaiklenip sesde gidip geliyor. Sonra düzeliyor.1 aydır bu sorunu gözlemledim. (Bu frekansta TV4 ve 360 kanallarında sürekli eski türk filmleri oynatıyorlar😊)Açıkçası ben enterferans dan şüphelendim. Hometech in tuner ekranlaması çok zayıf görünüyor. Diğer uydu alıcılarında denedim Dreambox two, Octagon SF 4008 , Next 3DMachine bu frekansta hiçbir sorun yok.

Turksat 42 uydusunda 12310 V - SR 15000 bu frekansta Homotech HT 1200 (Uyduruk) minik uydu alıcısında sorun var. 6-10 dakika içinde 8-10 saniye görüntü mozaiklenip sesde gidip geliyor. Sonra düzeliyor.1 aydır bu sorunu gözlemledim. (Bu frekansta TV4 ve 360 kanallarında sürekli eski türk filmleri oynatıyorlar😊)Açıkçası ben enterferans dan şüphelendim. Hometech in tuner ekranlaması çok zayıf görünüyor. Diğer uydu alıcılarında denedim Dreambox two, Octagon SF 4008 , Next 3DMachine bu frekansta hiçbir sorun yok.
Hocam uydu alıcısı almaya giderken elimdeki arızalıyıda götürdüm tam ücreti verecekken şunu bir deneyebilirmiyiz dedim ve meğerse benimki arızalı değilmiş.. Çanağım balkon korkuluğuna sabitlenmiş durumda ancak kışın ağır hava şartlarında balkon korkuluğumda hafif bir eğilme meydana geldi bununla bağlı olduğunu düşünerekten çanağı gevşetip biraz oynasamda horizontal sinyali 70 civarları iken vertical sinyali sürekli 3-4-5 civarı.. Kablom ve LNB yeni iken 1080p tvde 480p scart girişli receiver olmaz diyerek yakın zamanda receiver sipariş edeceğim, receiver elime geçince balkon korkukuğunu düzelttirip ardından çanak ayarı yapılacak. Köy yerindeki elektronikçide redline masaüzeri receiver (400tl) fobem mini 1080p receiver (350tl) bu ürünlerin kalitesini bilmediğim için next markanın ürünlerinden düşünüyorum. Sizlerin fikri nedir ?

Next lerin yeni çıkan modelllerinin kalitesini bilmiyorum ama minik uydu alıcılarında Octagon serisi SX8 kabul edilebilir seviyede. Octagon serileri güzeldir.
Daha iyi bir Linux tabanlı uydu alıcısı düşünürseniz Dreambox lar gerçekten kaliteli cihazlar. Artık Türkiye'ye gönderim yapmıyorlar. Yurt dışında bir tanıdığınız varsa size getirebilir.

Son düzenleme:
Next lerin yeni çıkan modelllerinin kalitesini bilmiyorum ama minik uydu alıcılarında Octagon serisi SX8 kabul edilebilir seviyede. Octagon serileri güzeldir.
Daha iyi bir Linux tabanlı uydu alıcısı düşünürseniz Dreambox lar gerçekten kaliteli cihazlar. Artık Türkiye'ye gönderim yapmıyorlar. Yurt dışında bir tanıdığınız varsa size getirebilir.
Çanak ayarı yaptım şuan varolan kanallar gayet güzel çalışıyor tabii sd olduğu için 99 tane kanal var :) sadece fhd uydu alıcısı almak kaldı, burası köy yeri olduğu için yılda 2 ay civarı oturum yapılıyor o yüzden uygun fiyatlı bir cihaz bakacağım.

Forum istatistikleri

Konular
128,311
Kullanıcılar
450,146
Son üye
ashhh

Yeni konular

Geri