Vestel BIO + (bioplus) 24 klima üzerindeki ışıklar yanıp sönüyor

Hiç bilgim yok ama periyodik aynı saatlerde çalışsın diye programlanmis ve artık bu periyotta çalışıp durmasına gerek kalmamış ise onu silmek icin olmalı
Benim bu mesaja cevap yazma nedenim bu degil
Bio klima nasıl oluyor ?
Bio cümlesini klima modelinde kullanmak sahtekarlık degilmi ?
SN. MİLANOS
vestel marka klimalar entresan ozellıklere sahıp klimalardır nedense......
2 sene fırmada atelye şeflığı yaptığımda hem klimalarda hemde bazı urunlerde entrasan ozellıkler gordum tespıt ettım....,
bugune kadar onlarca klimaya teknık destek sağladım ama hıc bırınde hafızanın sılınıp yenıden yuklenmesını gormedim... manyetık alan dan etkılenıp kendını korumaya alıp servis dışı kalan klimada bu markada nedense???
neden bıo sorunuza donersek sanırım plastık aksamın antı bakterıyel olarak uretıldığınden olabılir sanırım...
sevgiler hakan

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
SN. MİLANOS
vestel marka klimalar entresan ozellıklere sahıp klimalardır nedense......
2 sene fırmada atelye şeflığı yaptığımda hem klimalarda hemde bazı urunlerde entrasan ozellıkler gordum tespıt ettım....,
bugune kadar onlarca klimaya teknık destek sağladım ama hıc bırınde hafızanın sılınıp yenıden yuklenmesını gormedim... manyetık alan dan etkılenıp kendını korumaya alıp servis dışı kalan klimada bu markada nedense???
neden bıo sorunuza donersek sanırım plastık aksamın antı bakterıyel olarak uretıldığınden olabılir sanırım...
sevgiler hakan
alet mikrop yuvası ! anti bakteriyel malzemeden imal edilse ne olur ?
bio cümlesi konu ile alakası olmayan aldatmaca olarak kullanılmış ...

SN. MİLANOS..+ 30 senelık iş hayatında neler gordukkk neler...... kahvehanedekı sıgara dumanını temızler dıye satılan klimalarmı,250 m2 lık iş yerıne satılan 12 000 lık splıt klimalarmı,astım hastaları için bu klima havayı temızler ustunede taze hava yaratır dıe satılan ıonezerlı klimalar mı neyse uzatmayayım.. memleketimin firmalari servisleri vede ustalarının halını sızde benım kadar farkındasınız.. maalesef bu foruma uye olduğumda tespıt ettiğim bır konu varkı katılırmısınız bilmem ???
soğutma sekterunde yeldeğirmenler o kadar cokkı ama don kişotlar maalesef o kadar yoklar...
sevgiler
hakan

SN. MİLANOS..+ 30 senelık iş hayatında neler gordukkk neler...... kahvehanedekı sıgara dumanını temızler dıye satılan klimalarmı,250 m2 lık iş yerıne satılan 12 000 lık splıt klimalarmı,astım hastaları için bu klima havayı temızler ustunede taze hava yaratır dıe satılan ıonezerlı klimalar mı neyse uzatmayayım.. memleketimin firmalari servisleri vede ustalarının halını sızde benım kadar farkındasınız.. maalesef bu foruma uye olduğumda tespıt ettiğim bır konu varkı katılırmısınız bilmem ???
soğutma sekterunde yeldeğirmenler o kadar cokkı ama don kişotlar maalesef o kadar yoklar...
sevgiler
hakan
bizim gibi 3ncü dünya ülkelerinde bu ve benzer mevzular normaldir :(

ama Vestel gibi bir firmaya yakışmadı !
ustadım....
30 senede 2 ayrı fırmada teknık hızmet verdım....urunlerının kalıtesını bır koşeye koyarak sadece tek bır konuya '' bir bilen olarak'' dıkkatınızı cekmek ısterim......
A... MARKA fırmada bır urune 3 aynı 5 farklı arıza da urune değişim verilir.... yıne aynı fırmada urununn garantısı gecmiş olsa bile gerek dızyn gerek muhendıslıkden kaynaklanan bir sorun tespıt edılirse urun tamır edılır veya deiğişirilir yanı tuketıcı kazanılma yoluna gidilir senelrce buna şahıt oldum...
geleleim V...... MARKAYA
garantısı 1 gun gecen urune ne garantılı servis verılır nede tuketıcı ye taviz....
bır soğutucuya 11 kez gaz şarjı yapılsa bıle urun değiştirilmez....
bir yıkayıcı tasarım hatasından dolayı onlarca kez servis gormesıne rağmen yıne dğiştirilmez vs vs
urunun hatası barız şekılde ortaya konulsa bıle o urun raflardan cekılmez... yanı sevgili mılanos...
2 ayrı fırma 2 ayrı bakış 2 ayrı satış sonrası destek 2 de de calışmış biri olarak evime standart klima dışında v markayı bızım eve gıremez...
sevgiler hakan

ne diyelim 2nci dünya ülkesi olduğumuzda kısmen kurtuluruz bu mevzulardan

ne diyelim 2nci dünya ülkesi olduğumuzda kısmen kurtuluruz bu mevzulardan
ustadımm ... maalesef sana bu konuda katılamayacağım... oyle veya boyle ILK 3 E BILE GIRSEK .... beyınlerımızdekı level ı yukseltmeden 1. dunya ulkesi olsak ne olcak...
once beyınler gelişecek sonra memleket...

ustalar konu ile alakası yok ama size danışmak istediğim bir konu var
daha doğrusu bildiğim bir hususun doğruluğunu teyit etmek istiyorum

derin ve orta soğutucu beyaz eşya cihazlarının defrost prensibi nasıl dır ?
evaparatör deki buzlanmayı nasıl hissediyor ve defrost işlemini başlatıyor ?

ustalar konu ile alakası yok ama size danışmak istediğim bir konu var
daha doğrusu bildiğim bir hususun doğruluğunu teyit etmek istiyorum

derin ve orta soğutucu beyaz eşya cihazlarının defrost prensibi nasıl dır ?
evaparatör deki buzlanmayı nasıl hissediyor ve defrost işlemini başlatıyor ?

ustadımmmm
defrost yontemleri ev tıpı buzdolaplarında bildiğim kadarı ıle şoyledir;:
eski tip klasık derın dondurucularda(cift kapılı ) ust bolum manuel defrost tuketıcı tarafından yaptırılır. alt bolum ise bazı markalarda termostat tarafından alt bolum cıdarında bulunan ısıtıcı devreye alınarak yapılır.
bazı markalarda alt evapda ısıtıcı bulunmaz konveksıyonel erıtme işlemi termostatın bır dahakı calışmasına kadar yapması beklenir...
eskı tıp no frostlarda defrost :
mekanık bir tımer tarafından yaptırılır genelde komp un 6 veya 8 saatlık calışmasını sayar sure sonunda evapın ya altında bulunan ısıtıcı yada evapa gomulmuş olan ısıtıcıya akım vererek defrost yaptırır.
not: son zamanlarda mekanık tımer yerıne elektronık tımer larda kullanılmıştır..
yenı nesıl no frost larda:
genelde kumanda işlemi bir elektronik kart ıle yapıldığından defrostda bu kartın ıcındeki yazılım ıle yapılır eski tip elektronik dolaplarda yıne komp calışma saatını sayar ve sure sonunda cıhazı def. a alır...
yeni nesil nfrost larda bu sure ıle beraber alt kısma ufledığı havanın sıcaklığını olcerek evapdakı buzlanma nın mıktarı olculmeye calışılır ve gerekırse sure dolmadan cıhazı def . a alabılır...
umarım yardımcı olabılmışımdır
sevgiler hakan

Forum istatistikleri

Konular
128,407
Kullanıcılar
450,313
Son üye
dnihatt1

Yeni konular

Geri