Windows 11 ve TPM 2.0 güvenlik modülü

Windows 11 yüklemek istedik çok meşgul etti.Çok inceledim.Gereksinim özellikleri var.İşin içinden çıkmak mesele!!!UEFI bios gelişmiş fakat önceki bios daha kolay...
Konu şu: Bizim evdeki Toshiba L50 C 16F Notbook windows 10 home...windows 8.1 geldi windows 10 a yükseltildi.Alınışı 2016,işlemci intel i5 5200U,8GB RAM,64 bit ve 1 terabayt harddisk var...
Konu windows 11 e internetten ücretsiz yasal fakat yükseltemiyoruz.Anakarttaki güvenlik modülü TPM 2.0 olması (yeni bir güvenlik) gerekiyormuş.Bizimki TPM 1.2 ve windows 11 yükseltme olmuyor!
SORU:1... Bunun bir çaresi var mı?
SORU:2...UEFI bios yeniden baslatirken giriş tuşu ne olabilir?F2 ve F12 denedik.Masa üstünden de biosa giriyor fakat inanmak işlem mesele!İşlemci iyi derken yeni üst model i5 gerekiyormuş...
İnternetten incelendi sonuç olmuyor!
Cevaplar için teşekkür ederim!

Son düzenleme:
Rufus ta bu özellik var .
Ram, işlemci, Tpm pas geçilerek sistem yüklenebiliyor.
Telefondan yazdığım için ayrıntı veremiyorum.
İslemtim sistemini rufusa yazdurdiginizda bu seçeneği işaretleyin.
Kurulumda yukarıdaki özellikler aranmadan sistem kurulacak.

Windows 11 yüklemek istedik çok meşgul etti.Çok inceledim.Gereksinim özellikleri var.İşin içinden çıkmak mesele!!!UEFI bios gelişmiş fakat önceki bios daha kolay...
Konu şu: Bizim evdeki Toshiba L50 C 16F Notbook windows 10 home...windows 8.1 geldi windows 10 a yükseltildi.Alınışı 2016,işlemci intel i5 5200U,8GB RAM,64 bit ve 1 terabayt harddisk var...
Konu windows 11 e internetten ücretsiz yasal fakat yükseltemiyoruz.Anakarttaki güvenlik modülü TPM 2.0 olması (yeni bir güvenlik) gerekiyormuş.Bizimki TPM 1.2 ve windows 11 yükseltme olmuyor!
SORU:2...UEFI bios yeniden baslatirken giriş tuşu ne olabilir?F2 ve F12 denedik.Masa üstünden de biosa giriyor fakat inanmak işlem mesele!İşlemci iyi derken yeni üst model i5 gerekiyormuş...
Rufus ve USB kurulum ve yedek almak için yeterli olmadı!Bizim Toshiba 7 yaşında belki o etkiledi.
NOT: Windows 10 da Ayarlar,kurtarma sıfırla ile yeniden sıfırladık windows 10 u yeni kurdu.Güzel çalışıyor...Bu da teselli oldu.
Rufus ta bu özellik var .
Ram, işlemci, Tpm pas geçilerek sistem yüklenebiliyor.
Telefondan yazdığım için ayrıntı veremiyorum.
İslemtim sistemini rufusa yazdurdiginizda bu seçeneği işaretleyin.
Kurulumda yukarıdaki özellikler aranmadan sistem kurulacak.
Rufusta windows yazısı seçenek gelmiyor ms dos falan geliyor.Bizde masaüstünden ayar kurtarma sıfırladan yeniden windows 10 kurduk güzel çalıştı...Teşekkürler!

Son düzenleme:
Bir yerlerde hata yaptığınız için ; Win11 'i kuramamışsınız;
Çok eski makinalara bile Win11 kurulabiliyor.
win10 kurduysanız, sorun yok.

Bir yerlerde hata yaptığınız için ; Win11 'i kuramamışsınız;
Çok eski makinalara bile Win11 kurulabiliyor.
win10 kurduysanız, sorun yok.

İşte TPM 2.0 (anakartta güvenlik modülü) resimi bu,Windows 11 temiz kurulum için bunu istiyor...Bizimki TPM 1.2 Windows 11 kurulmuyor.
windows-11-tpm-acma-adimlari-technopat.jpg
20231130_005426.jpg

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,195
Kullanıcılar
449,970
Son üye
Liliane

Yeni konular

Geri