Kompanzasyon ve Aktif Enerji (Tasarruf ! Cihazı)

fabia

Üye
Piyasada bazı cihazlar elektrik faturalarında %15 ile %30 arasında tasarruf sağlıyor diye satılmakta.Bu cihazların sitelerini inceledim ve çoğunluğu sistem kompanzasyonu yaptıklarını anlatıyorlar.Yani sistemi kompanze ederek aktif enerjide tasarruf sağlandığı söyleniyor.

Siz değerli arkadaşlarım bu konu ile ilgili görüşlerinizi belirtebilirmisiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
bu konu ile ilgili görüşler başka bir başlık altında tartışıldı.Sanırım birisi bu cihazlardan satıp para kazanmamızı önermişti.
neyse
kişisel görüşüm.Bunun memleket ekonomisine katkısı olur ama,aktif enerjiye olmaz.Aslında kişisel görüşüm değil,bilimsel görüşüm.Ama şimdi mevzuyu uzatmayayım dedim.O cihazlar sadece aktif akımı azaltabilirler,aktif gücü değil.

Evet arkadaşlar,konu işlenmişti.Ama yinede burada görüş belitmek isterim.Geçenlerde televizyonda gördüm.Pensampermetrte ile akım azaldığını göstererek gücün de azaldığını empoze ediyorlar.Bence bunlar ŞARLATAN ve DOLANDIRICI dırlar.Aslında suç işlemektedirler.Merak ediyorum.Ülkemizde bunlarla kimlerin mücadele etmesi ilk kurşunu kimin sıkması gerekiyor.Savcılar mı?üniversiteler mi?meslek odaları mı?Haaa sahi aklıma geldi bu meslek odaları ne işe yarar acaba?tüketiciler birey olarak mı? yoksa bizler mi?Arkadaşlar lütfen bir yol gösterin de ne yapılacak ise yapalım.Memleket ekonomisine de zararı olduğunu düşünüyorum.5 liralık kondansatör için 60 lira ödeyince milli servet birilerinin cebine akmıyormu.

Forum istatistikleri

Konular
128,815
Kullanıcılar
450,907
Son üye
saitdemircigil

Yeni konular

Geri