balastlar hakkında yardım.

cglryzc

Üye
merhaba arkadaşlar.
bir merkezimiz geceleri sanırım ups den dolayı kapasitif reaktife giriyor. bu amaçla ben de balast bağlamaya karar verdim. civa buharlı lambaların balastlarını kullanıyorum.
fakat sorun şu ki. bağladığım balastlar üzerlerinde yazan akımın iki katı kadar akım çekiyorlar. bu sebeple de birkaç saat sonra yanıyorlar.
sebebi konusunda bilgisi olan var mı. ben direkt olarak faz-nötr arasına bağlıyorum. acaba yanlış yaptığım bir şey mi var.
yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Bobinler yanıyor dediğinizde,Aklıma hemen harmonik -rezonans ikilisi geldi :)
gece de gündüz kadar güç tüketiliyor mu?
o UPS ler gündüz de çalışmıyor mu? Neden sadece gece kapasitif reaktiften cezaya giriyorsunuz?

balansları seri bağlamanız gerekli bir balanstı direkt 220V bağlarsanız balans kısa sürede aşırı ısınır ve biryerden patlak verir.
2 veya 3 adet seri bağlayın problem olmaz
piyasada hem end. hem cap kompanzasyon yapan cihazlar var kond. kademeleri yerine çeşitli end. güçler bağlayarak çok daha iyi netice alırsınız.

Neredeeen nereyeee,
Bir ata sözü vardır ya; " dağ dağa kavuşmaz, insan insana kavuşur "dıyeY. ukarıda sözü edılen Kael'İn danışmanı, Sn. Ethem GÜNER bey, meslek yaşamımda tanımakdan gurur duyduğum ender kişilerden birisidir. Uzun süredir kendisinden haber alamıyordum, burada adını görünce, tarıfsız sevindim. Yarın kendisine ulaşmaya çalışacağım... Eskı dostum, ağabeyim, Ethem GÜNER'e saygılar...

gerçekten paylaşılması güzel bilgiler arkadaşlar tebrik ediyorum teşekkür ediyorum şahsım adına

Forum istatistikleri

Konular
129,050
Kullanıcılar
451,319
Son üye
mohamed elkilani

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri