Çalışma Süresini Tutma İşlemi?

iriver

Üye
Arkadaşlar bir motorun çalışma süresini saat olarak ölçmek istiyorum.Bunu plcde nasıl yapabilirim?Mitsubishi plc kullanıyorum ama siz genel anlatırsanız sevinirim.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
motor çıkışının yükselen kenarı ile bir marker set et düşen kenarı ile resetle bu marker kontağına bir timer çalıştır kullandığın timer da kalıcı hafızalı olsun kullandığın plc de varmı bilmiyorum.

motor çıkışının yükselen kenarı ile bir marker set et düşen kenarı ile resetle bu marker kontağına bir timer çalıştır kullandığın timer da kalıcı hafızalı olsun kullandığın plc de varmı bilmiyorum.

teşekkürler cevap için kalıcı timer var.ancak bunu bahsettiğiniz timerla yaptığımda scadaya nasıl göndereceğim?birde feedbackle saymaya başlaması daha doğru olmaz mı?

timer degerini ekrana data olarak alabilirsiniz.

tşkler cevaplar için.birşey daha soracağım.şimdi preset değerini 1 dk için 59 yapacağım değil mi sonra sıfırlayacak 59 olunca ve 1 arttıracak inc komutu ile.

tşkler cevaplar için.birşey daha soracağım.şimdi preset değerini 1 dk için 59 yapacağım değil mi sonra sıfırlayacak 59 olunca ve 1 arttıracak inc komutu ile.
elbette 1 dk için 60 da dkyi 1 arttırıp sn yi resetleyeceksin aynı işlem saat içinde geçerli dk 60 olunca saatti bir arttır dk yi resetle

Forum istatistikleri

Konular
129,054
Kullanıcılar
451,326
Son üye
greda

Yeni konular

Geri