Çevirmeli Mandal Buton İle 7 motor Çalıştırma

Merhabalar arkadaşlar bir projedeyim hat aşamalı şekilde devreye alınacak hattın durmaması lazım şimdi plc programı yazilicak normalde panoda röle ile kontaktor çekiyorum motorlar çalışıyor şimdi haberleşme vs felan program felan biraz uzun sürecek ben bu motorları manuel bir şekilde çalıştıracagim bunu çevirmeli mandal Buton ile yapmayı düşünüyorum kapatıp acabileyim durdurabileyim birşeyleri sokmeden diye roleleri sokup artı eksiye karışmamak için şimdi kontaktor bacağına roleden gelen kabloları söküp mandal butonun bir kontagina + verip aynı anda 7 kontaktor un A2 lerini paralel bağlayıp mandal butonun diğer kontagina girip çalıştırmayı düşünüyorum diğer hat devreye alınana kadar bu şekilde sisteme veya motora felan zarar verme durumu olur mu motorlar mks ilede korunuyor yani mandal Buton ile işin özeti aynı anda bir kontagina + verip kaç kontaktor cektirebilirim motorlar 0.55kw

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
örnek mandal buton 3SU1150-2BF60-1BA0 ise 24VDC'de üç amperi aşmayın.

termiklerin 95 96 no uçuna dikkat edin termik attığı zaman kontaktör devre dışı kalacak şekilde bağlamanız lazım tabi hangi termik attıysa o kontaktör devre dışı kalacak faz mandallı şaltere girin sonra çıkışını tüm 95 lere paralel bağlayın 96 yı kontaktöre girin ayrı ayrı tabi

termiklerin 95 96 no uçuna dikkat edin termik attığı zaman kontaktör devre dışı kalacak şekilde bağlamanız lazım tabi hangi termik attıysa o kontaktör devre dışı kalacak faz mandallı şaltere girin sonra çıkışını tüm 95 lere paralel bağlayın 96 yı kontaktöre girin ayrı ayrı tabi
Hocam tek mandal butonla bu dediğiniz yapmak nasıl olucak mandal 95 96 mi bağlayayim a2 ye mi bu dediğiniz olayı tek mandalla nasıl yaparım

Birde hocam zaten mkş üzerinden kantaktore enerji geliyor mkş attığı zaman kontaktor de enerji olmayacak ki sadece çekili kalicak

Adsız.jpg

Forum istatistikleri

Konular
128,845
Kullanıcılar
450,948
Son üye
ReDK1T27

Yeni konular

Geri