Üç Faz rezistans bağlantı

Tilting pan 16 adet rezistans var 2 gurup çalışıyor 8 âdet bir kontaktor ve doğru bağlantıyı yapamıyorum birinci denemem düşük ısı ikinci denemem çok yüksek ısı veriyor ve sonra kaçak akımı attırıyor rezistanslarda doğru sıralamayı yapamıyorum kontaktor 20 amp rezistans 1200 watt bana yardımcı olursanız sevinirim

Ekli dosyalar

• IMG20221024162242.jpg
    IMG20221024162242.jpg
    266.5 KB · Görüntüleme: 55
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Bağlantı semanizi çizip atarsanız iyi olur.

Kaçak akım atıyor ise rezistanslarin birinde sikinti vardır. İzolasyon direnci düşmüş demektir yada arizalidir. Isınınca kaçak artiyordur.

Rezistanslar devreden ayrılıp tek tek iki ucundan meger ile test edilmesi gerekli.

Aşırı ısınma bir bağlantı hatası olabilir.

Son konu besleme kablosu umarım test içindir. O kablo bu cihaz için uygun gorunmuyor.

Tilting pan 16 adet rezistans var 2 gurup çalışıyor 8 âdet bir kontaktor ve doğru bağlantıyı yapamıyorum birinci denemem düşük ısı ikinci denemem çok yüksek ısı veriyor ve sonra kaçak akımı attırıyor rezistanslarda doğru sıralamayı yapamıyorum kontaktor 20 amp rezistans 1200 watt bana yardımcı olursanız sevinirim

1200x8=9600W
P=U/I
I=P/U
I=9600/230
I=41.7A

fotoyu incelediğimde monofaze olduğunu anlaşılıyor. sarı-yeşil kablo ile mavi kablo faz olarak kullanıldığını kabul edersek rezistanlar 4+4 değil de 5+3 olarak paylaştırılmış. ilk önce bunu düzeltmeniz gerekiyor. kahverengi kablo iki akım kolunu tek kabloyla tasıyabilek kesittiyse sıkıntı yok ama yukarıdaki akım hesabı verdiğiniz kontaktor akımıyla tutarsız.

rezistansların altını porselen taşlarla izole etmeniz gerekiyor direk vida atmanız güvenlik açısından iyi değil.. patlaması durumunda birileri çarpılabilir..

Forum istatistikleri

Konular
129,016
Kullanıcılar
451,250
Son üye
hrn1717

Yeni konular

Geri