çamaşır makinesi fişi takılrken kaçak akım atıyor

tamirci

Üye
Annemin evinde çamaşır makinesi fişi takılrken kaçak akım atıyor. Tüm ev aletleri ve çamaşır makinesi fişine takılı diğer ev aletlerinde kaçak akım atmıyor. Çamaşır makinesi fişi ve kablosunu değiştirdim. Sorun çözülmedi. Bu olay makine açık değilken sadece fiş takılırken oyalanılcak olursa oluyor.(Çok hızlı fişi takıp çıkartırsan olmuyor) Sorun için yardımlarınızı bekliyorum

pirizi kontrol ettiniz mi? sorun prizde olabilir

arkadasım aynı olay benim basıma geldi kacak akımı degiştirdim makina birgin calıstı yine attı sonra makinanın motorunu söktüm yastık sargısı patlamıs gövdeye deyiyordu yastıgı sardım sorunu böyle cözmüştüm normalde ölcü aletide göstermedi motorun jakını cıkarım direk motor uclarından ölctüm demek istedigim sorun cözüldü.

evin aşırı akım sigortanızı degiştirin

motordan kaçak akım olma ihtimali yüksek kontrol etmenizde fayda var. diğer aletlerde atmıyor ise muhtemelen kaçak akım sağlam.

Annemin evinde çamaşır makinesi fişi takılrken kaçak akım atıyor. Tüm ev aletleri ve çamaşır makinesi fişine takılı diğer ev aletlerinde kaçak akım atmıyor. Çamaşır makinesi fişi ve kablosunu değiştirdim. Sorun çözülmedi. Bu olay makine açık değilken sadece fiş takılırken oyalanılcak olursa oluyor.(Çok hızlı fişi takıp çıkartırsan olmuyor) Sorun için yardımlarınızı bekliyorum

Makinanız kapalı iken fişi takıyorsanız vede kaçak akım şaltriniz açıyorsa ya makinanız bilinçsizce onarılmak isenip hatalı bağlama yapılmış .!!! yada sistem hiç tadilat görmemiş ama filitre görevini gören giriş devrenizdeki kondansatör hasarlı bu filitreyi degiştirirseniz sorun kendiliginden düzelecektir.

Bu filitrenin kesin hasarlı oldugunu anlamanız için iptal edip direk baglarsanız vede enerji verirseniz kaçak akım şalterinizin atmaması gerekiyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,902
Kullanıcılar
451,049
Son üye
storiesig

Yeni konular

Geri