ölçü neden tutmuyor

Katsayıyı ilerlemeyi kumpasla yada maksimum hareket aralığına göre gir. set ve reset uçlarının swiçleri hassas değil.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
sayın seagate

daha önce üyelerden telefon numaram forumda verilmiş, mail adresimi forumdan almışlar şeklinde şikayetler aldığımızdan dolayı mail adresi, telefon numarası gibi bilgilerin forumda verilmesi yasaklanmıştır. ikinci el pazarı, eleman arayanlar ve iş arayanlar bölümünde ise üyelerin birbirine kısa sürede ulaşmaları için diğer forumlara göre toleranslı davranmaktayız. madem böyle bir sorununuz var bunu bize özel mesaj göndererek belirtebilirdiniz. bu şekilde mesajlarınıza ilginç msn adresleri ve umarım beni banlarlar şeklinde yazılar yazmanız hiç de hoş değil...

sayın arkadaşım
bir mermer fabrikasında aynı sorunla ben de karşılaştım
bu arıza elektrik değil mekanik olduğunu tahmin ediyorum
1-ESTE kızaklarının yataklarındaki yağ seviyesi düşük olabilir
2-Sürtünmeli araba kızak sarıları aşınmış olabilir
3-Arabanın sağ veya sol dikmelere olan uzaklıklarının eşit olması gerekir ölçün
4-Stripte testere girişi ile çıkıştaki kalınlıkları kontrol edin kızakta kasıntı ve yağ eksikliği
olursa yatak kastığından titreşimle bu kasıntı yerine gelerek stripte eğim yapabiliyor
5-Manyetik motor freninde sorun olabilir. kolay gelsin

Motorun önünde redüktör varmı? Varsa mekanik boşluk varmı?

Alüminyum fabrikasında çalışan bir elektrikçiyim. Benzer bir durum başıma gelmişti. AC driver frekansını düşürerek motor hızını azaltıp frenleme konusunda motora yardımcı olarak çözüm bulmuştum. (motor hızlı hareket ettiği için milimetrik frenlemeyi sapma ile tamamlıyordu ve bu da kesimde milimetrik hatalara neden oluyordu.) sorun frenlemeden kaynaklanmıştı benim problemimde.

sayın seagate

daha önce üyelerden telefon numaram forumda verilmiş, mail adresimi forumdan almışlar şeklinde şikayetler aldığımızdan dolayı mail adresi, telefon numarası gibi bilgilerin forumda verilmesi yasaklanmıştır. ikinci el pazarı, eleman arayanlar ve iş arayanlar bölümünde ise üyelerin birbirine kısa sürede ulaşmaları için diğer forumlara göre toleranslı davranmaktayız. madem böyle bir sorununuz var bunu bize özel mesaj göndererek belirtebilirdiniz. bu şekilde mesajlarınıza ilginç msn adresleri ve umarım beni banlarlar şeklinde yazılar yazmanız hiç de hoş değil...

Birinin kendi rızasıyla bir forumda yada mailde banka hesap numarasını vermesi banka hesabına girilmesi durumunda giren kişinin masum olma ihtimali şu anda varolan iletişim yasalarına göre yüzde sıfırdır. Mizah her zaman beyaz olmaz bazande siyah olur. Bu aslında kötü bir durumun tiiye alınması değil iyi bir durumun önemini anlatır. Bu arada paylaşılacak onca şey varken benim fake (sahte) msn adresimin forumda konu olması gerçekten beni üzdü. Her platformda fikir ayrılıkları olabilir ama bazıları ceza vs alır bu durum cezaya çarptırılınanların sadece sistemin açıklarını yada kaynaklarına erişiminin olmadığı anlamına gelir. Ben sizi forum yöneticisi olarak seçmedim ve kişiliğinizi bilmiyorum fakat size olan kişisel saygım hiçbir zaman değişmez. Forum yöneticisi olarak saygı beklentiniz varsa bunu hakedin!

sayıcıya sensör yerine encoder baglayıp sayıcıyıda çift presetli kullanırsan hatasız ölçü alırsın birinci degere geldiginde sürücü devri çok yavaslar ikinci degerde istedigin gibi durdurursun milimlik olur bu yöntemi yıllardır kullanırım sorun yok kolay gelsin

Benzer bir olay benim basima da geldi surucunun rampasi 0.1 yaptiginizda surucu bazen kafasina gore ben bu rampada duramam deyip rasgele rampalar veriyor...
Tavsiyem surucu vektor kontrollu ise vektor kontrolunden cikarin ve rampayi 0.1 yerine 0.0 yapin ayrica surucude fast stop time gibi bi ozellik varsa onuda olabildigince kisin buyuk ihtimal sorununuz hallolur.

yaptıklarınıza bakılırsa sorun sensörde gözüküyor. bu arada sensörün markası ne

Forum istatistikleri

Konular
128,942
Kullanıcılar
451,123
Son üye
Eldost

Yeni konular

Geri