ön lisans mekatronik bölümü

MEK3232

Üye
MERHABA 2 YILLIK MEKATRONİK BÖLÜMÜ OKUMAYI DÜŞÜNÜYORUM BÖLÜMÜ BİTİRMİŞ ARKADAŞLAR VARSA YARDIMCI OLURSA SEVİNİRİM

Mekatronik mühendisliği okudum mevcut olarak çalışıyorum varsa senin sorun cevaplayabilirim.

Yanımda tekniker çalışmıyor ve arkadaşlarımında yanında çalışan tekniker maalesef görmedim. İş yerinde bir arkadaş teknikerlikten mühendisliğe tamamlamış sadece onu biliyorum, ne iş yaptığımız konusuna gelirsek çok çeşitli sektörlerde çok çeşitli görevlerde çalışan arkadaşlarım var. Bu tamamen senin hangi alana yöneleceğine bağlı neye karşı ilgin varsa o alana yönelmeni öneririm. Mesela ben otomasyon ve kaynaklı robotik sistemler üzerine çalışıyorum elektrik ve mekanik tasarıma ilgim olduğu için bu alana yöneldim bazı arkadaşlarım üretim mühendisi olarak da çalışan var üretim müdürü olanda var satış mühendisi olanda var - üniversite arkadaşlarım- yani işin özü o biraz piyasadaki iş durumuna ve senin ilgi alakana bakıyor diyebilirim.

Mekatronik çoklu disiplin olduğu için genel itibarı ile bu bileşenlerden birinde çalışıyor mezunları.

Yani mekatronik mezunu olup cnc operatörlüğüde yapan var, plc iş ile uğraşanda ,elektrik ve kumanda elemanları pano v.s ile uğraşanda.

hangi branşta çalışmak istediğiniz sizin ortamınıza .kabiliyetinize ve hedeflerinize bağlı.

Yanımda tekniker çalışmıyor ve arkadaşlarımında yanında çalışan tekniker maalesef görmedim. İş yerinde bir arkadaş teknikerlikten mühendisliğe tamamlamış sadece onu biliyorum, ne iş yaptığımız konusuna gelirsek çok çeşitli sektörlerde çok çeşitli görevlerde çalışan arkadaşlarım var. Bu tamamen senin hangi alana yöneleceğine bağlı neye karşı ilgin varsa o alana yönelmeni öneririm. Mesela ben otomasyon ve kaynaklı robotik sistemler üzerine çalışıyorum elektrik ve mekanik tasarıma ilgim olduğu için bu alana yöneldim bazı arkadaşlarım üretim mühendisi olarak da çalışan var üretim müdürü olanda var satış mühendisi olanda var - üniversite arkadaşlarım- yani işin özü o biraz piyasadaki iş durumuna ve senin ilgi alakana bakıyor diyebilirim.
ben de tamamlamayı düşünüyorum hangi üniversite mezunusunuz

Forum istatistikleri

Konular
128,948
Kullanıcılar
451,135
Son üye
M. BUĞRA KÖKSAL

Yeni konular

Geri